Obkladové materiály a ich použitie je v súčasnosti na vzostupe. Obľúbené sú z niekoľkých dôvodov, no v prvom rade je to estetická stránka a vzhľad vášho bývania, ktoré si s jeho pomocou môžete veľmi rýchlo zaistiť.

Okrem toho vytvárajú do určitej miery aj špeciálnu izolačnú vrstvu a ochraňujú základné povrchy stavieb a iných podkladov. Moderné sú samozrejme špeciálne profily z rôznych materiálov, no najvernejším „priateľom“ stien verejných budov, rodinných domov a bytov je stále aj drevo.

Dá sa použiť aj v interiéri

V obkladaní vonkajších priestorov kvalitným zrubovým profilom sme veľmi vášniví. Je to fantastický prvok, ktorý premení aj obyčajnú stavbu a jej konštrukciu na krásne sídlo s reprezentatívnymi vlastnosťami. Ale prečo by sa takéto obloženie malo robiť len na vonkajších budovách? Prečo s ním nepokračovať aj vo vašom interiéri? Je to jednoduchšie, než ste si mysleli.

Zmení charakter miestnosti, ktorá „stratila svoju osobnosť“

Obkladanie vnútorných priestorov lacným tatranským profilom je vynikajúci spôsob, ako premeniť charakter konkrétnej izby takmer na nepoznanie. O farbách a ich význame na našu psychiku sa toho píše naozaj veľa. S tatranským profilom sa však nemusíte obávať toho, že vám farba vybledne, alebo sa na jednotlivých častiach tohto obkladu vytvoria špinavé mapy, ako to býva v prípade obyčajnej steny, ktorá sa pretrie určitou farbou.

Disponuje niekoľkými výhodnými vlastnosťami

Drevený obklad je veľmi dobrým dizajnovým prvkom interiéru. Má však aj iné vlastnosti, ktoré ho posúvajú na popredné priečky. Veľmi dobre pracuje s vlhkosťou, ktorej máme v našich podmienkach viac než dosť. Dokonca aj v kúpeľni sa jeho vlastnosti neraz oceňujú. Samozrejme, že to závisí aj od typu dreva, z ktorého sa vyrába. V našom prípade by sme vám odporučili brúsený smrek prvej akostnej triedy, ktorý sa vyznačuje tými najlepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami.

Ak premýšľate nad vhodným obkladom do vášho interiéru, zabudnite na obyčajné papierové tapety a stavte na originálny profil z toho najlepšieho a pevného dreva.