Niekedy stačí len malá zmena či väčší dôraz na niekoľko detailov a záhrada sa stane pohľadovo príťažlivejšou a pre vašich hostí nezabudnuteľnou.

Viac reprezentatívnosti

Každá záhrada by mala mať miesto určené na relax a prípadne aj posedenia s hosťami. Trendové sú malé záhradné amfiteátre. Ak chcete zvýšiť reprezentatívnosť tohto priestoru, umiestnite k vstupu dve väčšie, vkusné a rovnako veľké nádoby, kde vysadíte atraktívnu, reprezentatívnu rastlinu. Môže ísť aj o niečo netradičné, napr. momentálne „letí“ citrónová tráva. Možností je, samozrejme, oveľa viac. Vysadiť si tu možno aj rôzne kvitnúce rastliny.

Sklo v záhrade

Okrem atraktívnych rastlín by mali záhradu dopĺňať aj niektoré originálne doplnky (napr. malé umelecké diela), vždy s prihliadnutím na štýl, v akom je záhrada vybudovaná. Do záhrad aktuálne prichádza farebné sklo v rôznych podobách. Ide o pevné sklo odolné proti nepriaznivému počasiu. Veľmi pekne možno jeho farebnosť prispôsobiť farbám kvetov a listov na záhonoch.

Vymeňte svietidlá

Ak vás omrzeli záhradné svietidlá, ktoré máte už niekoľko rokov v záhrade a nechcete ich vymeniť, pretože sú stále funkčné, vyskúšajte doplniť ich niečím novým a oživujúcim. Napr. lampášmi na sviečky s orientálnym nádychom. V ponuke je stále niečo nové. Veľmi pekné je sústrediť na tehlový múrik, na chránené miesto, niekoľko lampášov. Svetlo z nich dostane aj tie menej romantické povahy.