Práve teraz je ten správny čas pre plánovanie a obstaranie si novej kuchyne. A to nie je zo dňa na deň, zvlášť, ak budete chcieť kúpu modernej kuchyne spojiť aj s rekonštrukciou, veľkým upratovaním alebo s maľovaním bytu.

Svieže i jemné pastelové farby, ktoré patria k prichádzajúcej jari, zaradila do svojho portfólia aj spoločnosť Oresi, špičkový predajca a výrobca kuchýň. Nájdete tu farby ako je jarná zeleň pri kuchyni Areka, jemne pastelovú ružovú v odtieni „marshmallov“, ktorá sa veľmi dobre kombinuje s aktuálne trendovou sivou farbou alebo napríklad príjemný modrý odtieň Almost Blue kuchyne z línie Savana.

Vybrať si a dobre naplánovať

Zásadným predpokladom je určiť si dispozícii kuchyne, vziať do úvahy cenu, ktorú do nej chcete investovať a rozhodnúť sa, či budete pri realizáciu kuchyne spolupracovať s odborníkmi. To platí už od prvého kroku a tým je zameranie kuchyne. Čo je vždy výhodnejšie, pretože skúsení dizajnéri a predajcovia poznajú úskalia, ktorá pri plánovaní kuchyne môžu vzniknúť a berú do úvahy individuálne potreby budúceho užívateľa ako i jeho priestorové a finančné možnosti. Navyše, vďaka skúsenostiam, dokážu v každej konkrétnej kuchyni vytvoriť jedinečný užívateľský a ergonomický komfort tak, aby nová kuchyňa bola pre svojich užívateľov funkčnou i estetickou súčasťou bývania na dlhé roky.

Služba zákazníkovi

Profesionálne spracovaný návrh uľahčí aj samotnú realizáciu kuchyne. A nemusíte sa obávať, že sa jedná o nedostupný luxus. U Oresi ide o bežnú službu zákazníkovi. Návrhy kuchýň pripraví Oresi každému zákazníkovi úplne zadarmo a nezáväzne. Takýto profesionálne spracovaný návrh vám vo všetkých ohľadoch uľahčí aj samotnú realizáciu kuchyne. Na ukážku niektorých návrhov sa môžete pozrieť na webe Oresi. Navyše spomínané kuchyne vo všetkých cenových kategóriách vždy prinášajú preverenú kvalitu v atraktívnom dizajne, podľa posledných módnych trendov a za najnižšiu možnú cenu. Presne v duchu zavedenej filozofie spoločnosti.

Novinky nielen pre jarné dni

„V novinkách, s ktorými Oresi do novej sezóny prichádza, samozrejme nechýbajú ani módne a trendové dekory svetlého dreva, kuchyne s odleskami kovov alebo nový odtieň „kryštalická šeď“ či žiarivá žltá a červená, ktoré sa veľmi dobre kombinujú s módnymi tmavými farbami ako šedá a čierna, ale samozrejme aj s obľúbenou bielou farbou,“ povedal nám Dušan Všelicha, špecialista na kuchyne Oresi a dodal: „Nechýbajú ani odtiene zlatisto medovej farby a jej doplnkových valérov, ktoré patria k tohtoročným farbám roka u spoločnosti Dulux. Táto spoločnosť vyrába interiérové ​​farby a patrí k najväčším trendsetterom na svete. Ponúkame aj lomený odtieň, podobný koralovej farbe, ktorá je zase farbou roka u spoločnosti Pantone, aj keď táto živá farba skôr vynikne v kozmetike a v módnom priemysle ako v interiéri, kde sa uplatní skôr na doplnkoch a v drobnejších akcentoch. Nájdete u nás aj modré kuchyne v niekoľkých odtieňoch, pretože spoločnosť Behr Paint vybrala za farbu roka 2019 pre bytový dizajn špecifický odtieň modrej, ktorý nazvala Blueprint. Ide o variabilný odtieň, ktorý sa uplatní nielen na stenách, ale aj na vybavení interiéru, kuchyne nevynímajúc.