Útulná domácnosť znamená to, že každý člen rodiny sa v nej cíti príjemne a doma rád trávi svoj voľný čas. Veľký vplyv na dobrý pocit z interiéru má aj zariadenie a bytové doplnky. Rozdiel je aj v tom, či máte holé podlahy alebo príjemné koberce na zemi.

Na veľkosti záleží

Každý, kto sa rozhodne zútulniť si priestor v domácnosti a vyberá koberce do niektorej z miestností, si musí v prvom rade vybrať z rôznych veľkostí, aké trh ponúka. Zvoliť môžete koberec na celú plochu miestnosti, ale na výber máte aj menšie kusové koberčeky, ktoré sa akurát zmestia pod konferenčný stolík, k nohám postele alebo ku sedačke. Dávajte ho tam, kde máte najčastejšie položené bosé nohy.

Pri finálnom výbere však okrem vzoru či farby koberca budete voliť aj medzi rozdielnymi dĺžkami či hustotami vlasov. Ak chcete mať koberec nielen ako praktickú časť vybavenia domácnosti, ale zároveň ho chcete mať aj ako skvelú dekoráciu, ktorá spríjemňuje celý interiér, potom môžu byť dobrou voľbou Shaggy koberce s huňatým dizajnom. Tieto koberce majú husté a vysoké vlasy a spravidla s vyššou hustotou stúpa aj jeho mäkkosť. Dĺžka vlasov Shaggy kobercov sa pohybuje medzi 3 a 6 centimetrami. Shaggy koberce sú veľmi príjemné na dotyk, takže aj bez ponožiek bude kontakt jemný.

Čistota koberca je nevyhnutná

Zrejme jedinou nevýhodou kobercov je to, že sa v nich zachytáva prach a pri znečistení tekutinami či jedlom je dosť náročné ich vyčistiť. V prípade, že koberec zašpiníte, je nevyhnutné škvrnu odstrániť okamžite. Majte vždy čistiaci prostriedok po ruke, hodiť sa vám môže aj studená voda, soľ, citrón alebo žlčové mydlo. Pri pravidelnom preventívnom veľkom čistení sa z času na čas oplatí odniesť koberce aj do čistiarne, kde si profesionáli poradia s hĺbkovými škvrnami a zbavia koberec všetkých nečistôt. Foto: Dariusz Jarzabek, Shutterstock.com