Dni sa začínajú skracovať, počasie kaziť a preto trávime viac času doma. Už na jar využili viacerí ľudia karanténu na upratovanie domácnosti. Situácia s koronavírusom trvá ďalej a preto sa snažíme vyhýbať miestam, kde hrozí riziko nákazy.

Ak chcete využiť voľný čas počas sychravých dní zmysluplne, môžete sa pustiť do upratovania kuchyne a špajze.

Vyberajte riady od najvrchnejších políc po tie najspodnejšie

Ak sa plánujete pustiť do upratovania kuchyne, odporúčame začať práve umývaním políc kuchynskej linky. Dôležité ale je postupovať od najvrchnejších políc po tie najspodnejšie. Ak používate policový papier, starý vyhoďte a potom dôkladne mokrou handričkou pretrite police. Keď police uschnú, až vtedy tam môžete dať riad, vrátane nového policového papiera. Riady, ktoré tak často nevyužívate, poumývajte, vytrite dosucha. Ak máte vrchné skrinky s výklopovým kovaním AVENTOS HK top, nebudete mať problém s čistením a ani s prístupom do skriniek.

Poumývajte miesta, ktorým bežne nevenujete pozornosť

Každá gazdinka si dáva záležať na čistení, upratovaní kuchyne, ale sú miesta, ktoré pri bežnom čistení prehliada. Je to napríklad priestor pod kuchynskými spotrebičmi na kuchynskej linke, na spodnej časti vrchných políc kuchynskej linky, či škáry kuchynského obkladu. Odporúčame vám poodkladať všetky spotrebiče a poumývať nielen priestor pod spotrebičmi, ale aj spodnú časť spotrebičov. Pri braní spotrebičov ale dávate pozor, aby sa vám nezachytávali o elektrické káble zapojené v elektrických zásuvkách.

Na čistenie týchto plôch odporúčame aspoň dve handry. Tou prvou utriete chumáče prachu a vrstvu prachu, ktorá sa pod spotrebičmi nachádza a druhou následne vyutierate plochu handričkou namočenou v octovej vode. Pracovnú plochu neodporúčame umývať agresívnymi prípravkami, ale uprednostnite ocot. Autor: Daniel Jedzura, Foto: Shutterstock.com