Tepelné čerpadlá  sú efektívny spôsob ako zvýšiť energetickú efektivitu vašej domácnosti a zároveň podstatne znížiť náklady. Vďaka vhodne zvolenému tepelnému čerpadlu si dokážete zabezpečiť vykurovanie, ohrev teplej úžitkovej vody alebo aj chladenie vďaka teplu načerpanému z okolia a teda zadarmo.

S výberom vhodného tepelného čerpadla vám pomôžu odborníci na trhu z Comklima, najväčší predajca klimatizácií a tepelných čerpadiel Daikin na slovenskom trhu.

Ako fungujú tepelné čerpadlá?

Tepelné čerpadlo zachytáva vonkajšie teplo a inteligentne ho využíva vo vnútornom prostredí. Funguje však nielen v horúcom lete, ale aj počas zimných mrazov. Tepelné čerpadlo je teda vhodné aj do slovenských klimatických podmienok. Moderné tepelné čerpadlá dokážu fungovať aj v tzv. spätnom chode, kedy odoberajú teplo z interiéru a teda miestnosť efektívne chladia. Tepelné čerpadlá najčastejšie využívajú ako zdroj tepla vzduch v okolí. Teplo následne prenášajú prostredníctvom vody vo vykurovacom systéme. Tento druh tepelných čerpadiel je najefektívnejším riešením z hľadiska prvotnej investície, jednoduchej inštalácie a dostupnosti zdroja tepla.

Jednotka medzi tepelnými čerpadlami v Európe

Medzi najúspešnejšie tepelné čerpadlá na európskom trhu patria už 10 rokov .Ich najnovšia generácia, Daikin Altherma 3, je ideálnym riešením pre cenovo efektívne vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody v dnes veľmi populárnych nízko-energetických domoch. Vďaka unikátnej technológii Bluevolution s ekologicky šetrným chladivom R-32 dosiahnu tieto tepelné čerpadlá sezónnu účinnosť až do triedy A+++. To znamená nielen nižšie prevádzkové náklady na chod domácnosti, ale aj menší vplyv na globálne otepľovanie.

8 dôvodov, prečo si kúpiť tepelné čerpadlo:

Je vysoko efektívnym riešením

Oproti klasickým vykurovacím zariadeniam ponúkajú tepelné čerpadlá Daikin Altherma 3 až 5-násobne efektívnejšie vykurovanie. S technológiou Bluevolution dosiahne Daikin Altherma 3 energetickú triedu A+++.

Za energie zaplatíte omnoho menej

Tepelné čerpadlá zachytávajú a využívajú vonkajšie teplo, preto vďaka nim zaplatíte za energie omnoho menej. Údržba tepelného čerpadla je minimálna, takže celkové prevádzkové náklady sú veľmi nízke.

Nezávislosť na vykurovaní

Ceny energií sa nepredvídateľne menia. Vďaka vlastnému tepelnému čerpadlu už nie ste viazaní pohybom trhu, z dlhodobého hľadiska za vykurovanie zaplatíte o stovky eur menej.

Ohľaduplnosť k životnému prostrediu

Vďaka tepelným čerpadlám Daikin Altherma 3 čerpáte prírodné obnoviteľné zdroje, čím pomáhate bojovať proti globálnemu otepľovaniu.

Komplexnosť riešenia

Tepelné čerpadlo dokáže viac, než len ohrievať vzduch. Vie ohriať pitnú užitkovú vodu alebo aj vychladiť vašu domácnosť. Takže už nepotrebujete domov inštalovať žiadnu inú technológiu.