Aj keď jar je už za rohom, na väčšine územia je ešte pomerne chladno. No za chvíľu prvé jarné dni prinesú výraznejšie oteplenie vo väčšine regiónoch, preto pomaly väčšina z nás začína premýšľať nad prípravou terasy a záhrady na novú sezónu.

Vytvorte si pohodlie v kuchyni, aj na terase. Tí, ktorí majú aj terasové priestory, uvažujú nad tým, ako tento priestor pripraviť na novú jarnú sezónu. Čo všetko je k tomu potrebné?

Kuchynské stoličky

Súčasťou kuchýň sú aj jedálenské zostavy – jedálenský stôl a stoličky. Ak je jedáleň súčasťou kuchyne, na to, aby ste si vytvorili pohodlie, potrebujete kvalitné kuchynské stoličky. Kúpiť nové kvalitné kuchynské stoličky nebude problém. Musíte ich však zladiť s jedálenským stolom a farbou kuchynskej linky. Kvalitné a pohodlné kuchynské stoličky vám zabezpečia príjemné stolovanie v rodinnom kruhu, aj s priateľmi. Aj po niekoľkých hodinách sedenia na kuchynských stoličkách by vás nemalo nič tlačiť a nemali by ste pociťovať bolesti chrbta.

Závesy v kuchyni

Pekné závesy vám pomôžu zatemniť miestnosť práve počas leta. Ak si chcete vytvoriť pohodlie v kuchyni, odporúčame vám dať si do kuchyne kvalitné závesy. Nemusia byť po zem, ako napríklad v obývačkách. Stačí, aby boli v takej dĺžke, aby prekryli celé okná. Farebne závesy zlaďte s obrusom na stole, s behúňmi, alebo s kobercom, ak ho máte v kuchyni.

Terasové stoličky

Na terase vám zase poskytnú maximálne pohodlie terasové stoličky. Vyberte si dizajnové terasové stoličky, ktoré zaujmú vzhľadom, aj účelnosťou. Sedací nábytok má poskytnúť pohodlie pri vychutnávaní si voľných chvíľ na terase, napríklad pri grilovačke či pri pití rannej kávy. Na začiatku jari oceníte, ak si na terasové stoličky prehodíte malé huňaté deky, ktorými si zakryjete rizikové partie tela pred chladom. Jarné slnko je spočiatku zubaté, ale ak si chcete vychutnávať čerstvý vzduch na terase v spoločnosti teplého čaju, treba sa chrániť pred prechladnutím. Nové terasové stoličky vám skrášlia terasové priestory a stanú sa ich praktickou súčasťou. Autor: Yulia Grigoryeva, Foto: Shutterstock.com