Aj tie najpraktickejšie ženy poteší, ak tento rok nájdu pod stromčekom niečo iné, než vybavenie do domácnosti. Máme pre vás tajný tip, ktorý zaručene rozžiari tvár vašej mame i kamarátkam.

Opäť sa na nás valí to obdobie, kedy si budeme musieť lámať hlavu nad tým, aké darčeky potešia našich blízkych. Každý z nás chce darovať niečo, čo toho druhého poteší, čo bude mať hodnotu a čo snáď poslúži aj dlhšiu dobu. Hoci sa môže zdať, že s obrovskou ponukou, akú na nás chrlia obchody, je výber vianočného darčeka pre ženy ľahkou záležitosťou, opak je pravdou.

Skúste sa len zamyslieť, čo by ste darovali svojej mame? Alebo kamarátkam? Zišiel by sa im nový kuchynský robot alebo kvalitné osušky či posteľná bielizeň? Stop! Aj keby ste chceli obdarovať tú najpraktickejšiu ženu na svete, verte, že existuje aj krajší dar, ktorým jej vyčarujete úsmev na tvári a spôsobíte príjemné prekvapenie. Takýmto darčekom je jednoznačne kvalitný šperk.

Prečo darovať šperky?

Najdrahšie ženy vášho života sú počas sviatkov pomerne často obdarúvané vybavením do domácnosti. A hoci sú takéto dary potrebné aj praktické, prečo ich nenahradiť alebo nedoplniť aj žiarivým šperkom, ktorý bude predsa len o niečo osobnejším a výnimočným darom, niečím, čo bude patriť iba vašej mame alebo kamarátke. Kvalitné klenoty sú z dlhodobého hľadiska skutočne hodnotným darom, ktorý sa môže ľahko premeniť aj na rodinné dedičstvo. A napokon, povedzme si úprimne, každá žena si pri nasadzovaní darovaného šperku s láskou spomenie, pri akej príležitosti a od koho ho dostala.

Ako správne vybrať šperk?

Veľa ľudí sa bojí vyberať šperky pre druhých ľudí, aj keby malo ísť o vianočný darček pre mamičku alebo pre kamarátky. Pritom sa stačí držať niekoľkých overených tipov. Vedeli ste, napríklad, že šperky môžete vyberať podľa farby vlasov či očí, alebo podľa typu pleti, či dokonca podľa toho, aká farba prevláda v ich šatníku? Ak ale chcete zvoliť o niečo osobnejší prístup, všímajte si pozornejšie, čo vaša mamina alebo kamarátky nosia. Prevládajú u nich šperky z chladných či teplých kovov? Nosia strohý a minimalistický dizajn, alebo dávajú prednosť žiarivým drahokamom či vintage štýlu?

Ak si naozaj nebudete vedieť poradiť, perly sú vždy vďačnou voľbou pre dámu, akou je vaša mama. Personalizovaný šperk, napríklad náramok s jednoduchým monogramom krstného mena, môže zase byť skvelý darček pre kamarátku na Vianoce. Na záver vám ešte poradíme, že pri veľkom sviatku ako sú Vianoce nie je najvhodnejšie darovať obyčajnú bižutériu, ktorá dlho nevydrží robiť radosť. Skúste staviť na kvalitu drahých kovov a drahokamov a nadčasový dizajn, ktorý nikdy nevyjde z módy. O nadšenie a radosť z vianočného  darčeka tak máte postarané.