Zamatová hebkosť, tmavé odtiene a odolnosť voči odtlačkom prstov – to sú trendy naprieč matnými nábytkovými povrchmi, ku ktorým výrobcovia ponúkajú aj pridanú hodnotu.

Na inovatívny nábytok z materiálu SOFTIXX sa superlatívmi šetriť nemusí. Má výnimočne krásny matný povrch a je mäkký na dotyk. Jeho praktické vlastnosti a elegantný vzhľad je hriech nevyužiť.

Super matný a odolný

„Vďaka unikátnej technológii, ktorá využíva tvrdenú akrylovú živicu elektrónovým lúčom sa SOFTIXX vyznačuje skvelým homogénnym povrchom. Je vytvorený nanočasticami a v kombinácii s pevným podkladom z laminátu disponuje špeciálnou úpravou anti touch. Povrch je mechanicky mimoriadne odolný, čo sa prejavuje extrémnou rezistenciou plochy voči vode, teplotným výkyvom, silným nárazom a škrabancom. Navyše, má aj antibakteriálne vlastnosti a je neškodný pri kontakte s potravinami“, uvádza Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Trachea, tradičného výrobcu nábytkových dvierok a panelov. Vďaka maximálnym rozmerom – 3050 na 1300 milimetrov, možno SOFTIXX využiť ako kuchynskú pracovnú dosku či obklad na stenu. To zrejme ocenia aj detskí umelci, ktorých láka maľovať po stenách, pretože ďalšou výhodou je možnosť zmytia kresieb a oprava prípadného poškodenia pomocou nanohubky.

Antibakteriálny T.effect

Dopriať si na nábytku nevídane hlboký mat G5 v jednom z piatich najobľúbenejších farebných prevedení a pritom nesiahnuť hlboko do vrecka – to umožňujú laminované nábytkové dvierka T.effect. Táto novinka sa vyznačuje potrebnou mechanickou odolnosťou a anti touch povrchovou úpravou, na ktorej nevidno jediný odtlačok prsta. Špeciálne antibakteriálne vlastnosti vyplývajú zo samotnej podstaty výrobného procesu. „Základom T.effectu je MDF doska s obojstranne impregnovaným dekoračným papierom. Ten je špeciálne vytvrdnutý a prekrytý akrylátovým UV lakom, ktorý zabezpečuje aj farebnú stálosť, no predovšetkým sa do vnútornej štruktúry nedostanú zdraviu škodlivé mikroorganizmy a počet choroboplodných zárodkov sa po jednom dni zníži o 99,9%. Tieto nábytkové dvierka sa pýšia certifikátom z nemeckého nezávislého skúšobného inštitútu“, hovorí Martin Dusík. Teplovzdorné a vlhku odolné PUR lepidlá dokážu odolať až 100° C. Nábytok sa preto hodí aj do veľmi namáhaných priestorov, akými sú kuchyne a kúpeľne. Viac tipov na matné povrchy – fólie, akryláty a laky nájdete na www.trachea-dvierka.sk