Ktorá súčasť kuchyne býva najviac namáhaná? Zrejme rozmýšľate nad rúrou či inými spotrebičmi, ale čo kuchynská pracovná doska?

Kuchynská pracovná doska musí zniesť všeličo, preto by mala byť vyrobená z kvalitného materiálu, ktorý je maximálne pevný a odolný – napríklad z kameňa.

Odolný prírodný kameň vyzerá nadčasovo

Kamenná pracovná doska z prírodného kameňa rozhodne patrí medzi to najlepšie, čo môžete vo svojej kuchyni mať. Na jej výrobu sa používa žula. Nadčasový dizajn, aký tento prírodný materiál má, sa hodí prakticky do akejkoľvek kuchyne. Rozhodne máte z čoho vyberať.

Krásny dizajn však nie je jedinou prednosťou kuchynských pracovných dosiek z prírodného kameňa. Kamenné dosky sa vyznačujú hlavne vynikajúcou tvrdosťou a odolnosťou, čo sú vlastnosti, ktoré by pracovná doska v kuchyni jednoznačne mala mať, ak s ňou chcete počítať  niekoľko rokov.

Pracovné dosky z technického kameňa

Pracovné dosky do kuchyne sa vyrábajú aj z technického kameňa. Ich základ tvorí prírodný kremeň a vďaka moderným technológiám ide o pracovné dosky, ktoré ešte vylepšujú vlastnosti tých z prírodného kameňa.

Ak začneme opäť dizajnom, na výber máte širokú škálu farieb a kresieb. Za zmienku stoja napríklad nádherné mramorové kresby, ktoré by ste nerozoznali od prírodného mramoru. Zároveň však platí to, čo aj pri pracovných doskách z prírodného kameňa, že rozhodne nejde o pracovné dosky, ktoré by boli „len“ o dizajne.

Aj pracovné dosky z technického kameňa majú excelentnú tvrdosť a odolnosť, navyše sa vyznačujú zvýšenou pevnosťou a pružnosť. A zabudnúť samozrejme nesmieme na ich hlavnú výhodu, ktorou je odolnosť voči nasiaknutiu, bez potreby dodatočnej impregnácie. Autor: Papah-kah, Foto: Shutterstock.com