Kde inde by ste mali mať skutočný pokoj a pohodu, ak nie doma? Nie náhodou sa hovorí, že všade dobre, doma najlepšie.

Slušné dohováranie hlučným susedom nemá účinok? Odizolujte sa od nich! Niekedy si treba k vytúženému pokoju pomôcť. Obzvlášť, ak bývate v paneláku a máte nadmieru hlučných susedov, prípadne tí nad vami pri rekonštrukcii pozabudli pod novú podlahu použiť zvukovú izoláciu v podobe izolačnej rohože. Aj každodenné zvuky ako je posúvanie stoličiek, detské vystrájanie na zemi či susedkine ranné pobehovanie po byte s opätkami, sa tak môžu s nepríjemnou intenzitou prenášať k vám.

Ak prosby a upozorňovanie nepomáhajú, pre váš vnútorný pokoj vám nebude ostávať nič iné, len odizolovať si stropy aspoň v spálni či obývacej izbe. Nato slúžia rôzne materiály a tak najlepšie spravíte, ak si necháte v špecializovanej predajni poradiť s výberom. Tak budete mať istotu, že ste si vybrali zvukovú izoláciu, ktorá bude efektívna a zároveň nebude príliš hrubá.

Vdýchnite sedacej súprave nový život

Hluku od susedov ste sa zbavili, ale čo s tou vysedenou a vyležanou sedacou súpravou? Ak ju nechcete kompletne vymeniť kvôli nákladom, alebo jednoducho preto, že navonok nejaví žiadne známky používania a dokonale sa hodí do vašej obývačky, môžete si ju opraviť. Ako? V prvom rade budete potrebovať nový molitan v podobe molitanových dosiek.

Tie kúpite v niekoľkých prevedeniach odlišujúcich sa nielen rozmermi. Pre vaše pohodlie bude najpodstatnejšia rôzna tvrdosť, ktorú vyberajte nielen podľa svojich preferencii. Ak budete dávať nový molitan len na určitú časť sedacej súpravy, dbajte o to, aby vo výsledku neboli priveľké rozdiely medzi jednotlivými časťami. Najlepšie však spravíte, ak doprajete takúto „regeneráciu“ celej sedacej súprave.

Ak chcete materiál, ktorý spĺňa tie najvyššie štandardy na komfort, bude pre vás ideálna pamäťová molitanová pena. Tá sa prispôsobí tvarom ľudského tela, takže posedenie na sedacej súprave s takouto penou bude skutočne pohodlné. Autor: ESB Proffesional, Foto: Shutterstock.com