Pokiaľ milujete zvieratá, iste strpíte v domácnosti psie chlpy alebo neporiadok, ktorý urobí mačka. Ak vás ale trápia hniezda, ktoré rok čo rok vtáctvo stavia na vašom príbytku a snažíte sa prísť nato prečo, poradíme vám účinné spôsoby, ako s týmito nevítanými návštevníkmi bojovať.

V prvom rade vás chceme upozorniť na to, že chemické prostriedky sú neúčinné. Zabrániť hniezdeniu dokážete dvoma spôsobmi. Jedným z nich sú zábrany proti vtákom.

Igelitové sáčky

Aj táto súčasť vašej kuchyne, do ktorej si balíte desiatu, vám dokáže pomôcť. Nastrihajte si igelitový sáčok na pásiky a potom tieto pásiky nalepte na fasádu. Klasická lepiaca páska vám v tomto prípade nepomôže. Použite skôr priemyselnú (technickú) pásku. Tá udrží igelit, aj keď je vonku nepriaznivé počasie.

Hroty

Na zavesenie hrotov proti lastovičkám a proti inému vtáctvu nepotrebujete žiadne vzdelanie. Zvládnete to bez najmenších problémov, a to aj keď ste doteraz ešte nepočuli o tejto pomôcke. Aromatické spreje sú málo účinné, resp. míňajú sa účinku. Takéto hroty môžete osadiť aj na rímsy, na parapety, zábradlia, strešné podhľady a pod.

Rada na záver

Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, nezabúdajte si okrem hrotov zaobstarať aj lepidlo, ktoré použijete pri inštalácií práve takýchto hrotov. Je mrazuvzdorné a výborné lepí na všetky podklady, ako drevo, kov, betón alebo kameň. Nezabúdajte na to, že ak necháte vtáctvo stavať hniezda aj na vašej fasáde, v priebehu niekoľkých rokoch vám fasádu úplne zničia.