Väčšina žien vie, že rituály spojené so starostlivosťou o pleť okrem toho, že regenerujú pokožku a zlepšujú jej vzhľad, majú aj skvelé terapeutické a relaxačné účinky. Tak prečo si tieto slastné pocity nedopriať?

Základ zdravého vzhľadu pokožky tkvie v kvalitnej výžive, v dobrej životospráve a v pravidelnej starostlivosti o pleť. V zimnom období je koža každoročne extrémne namáhaná, preto na jar a v lete jej treba dopriať viac vody, ovocia, zeleniny, pohybu, spánku, úsmevu a menej stresu. Čo pomôže pleti, aby pôsobila sviežo a mladistvo?

Pravidelné rituály

Aj vy patríte k milovníčkam rituálov, ktoré sú spojené so starostlivosťou o pleť? Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek značku kozmetiky, prvoradé je pravidelné ošetrovanie pleti a výber výrobkov podľa konkrétneho druhu pleti. Kvalitná kozmetika pokožku zvlhčí a vyživí, po jej nanesení nastáva pocit osvieženia. Denné či nočné krémy je potrebné voliť podľa typu pleti – suchá, normálna, zmiešaná, mastná a tiež podľa aktuálneho počasia. Iné prípravky sú vhodné v zime a iné v jarnom či v letnom období. Pre pleť je dôležitá nielen vhodná kozmetika, ale aj jej pravidelná aplikácia. Tiež správne používanie jednotlivých produktov a dodržiavanie rannej i večernej rutiny. Jednotlivé prípravky je potrebné správne vrstviť, aj správne kombinovať.

Používate pleťové masky? Pleťové masky dokážu odstrániť nečistoty, ktoré sa skrývajú aj pod vrchnými vrstvami epidermy. Uvoľňujú póry, eliminujú odumreté kožné bunky, majú skvelé terapeutické a relaxačné účinky. Možno ich používať raz alebo viackrát týždenne, podľa typu pokožky. Pleťové masky podporujú vláčnosť a žiarivosť pleti. Rozširujú cievy, po ich aplikácii je pokožka hladká a jemnejšia. Masky tiež zvýšia účinnosť a efektívnosť iných prípravkov – krémov a sér, ktoré sa následne dokážu do kože vstrebávať hlbšie a rýchlejšie. Pokožka si zaslúži v každom ročnom období kvalitnú hydratáciu a dostatok výživných látok, no aj odbornú starostlivosť. Aspoň raz mesačne je dobré navštíviť kozmetický salón, kde je pleť ošetrená na profesionálnej úrovni.