Grandmillennial štýl preferuje útulné priestory, plné nenútenej radosti, kde sa každý môže cítiť tak príjemne, ako doma. Jedná sa o štýl, ktorý vznikol ako odpoveď na chladný minimalizmus.

Prečo si ľudia štýl grandmillennial dokážu zamilovať na prvý pohľad? Určite pre útulnosť a nostalgiu, ktoré tvoria základ pri vytváraní aranžmánov. Podstatou štýlu sú vzorované textílie, volány, kvetinové motívy a porcelán originálnych tvarov, ktorý navodzuje idylickú atmosféru starých dobrých čias.

Veľkú dávku útulnosti dodávajú interiérom dekorácie, ktoré často nájdeme v domoch a bytoch našich starých mám a otcov. Preto sa s láskou štýlu hovorí aj „granny chic“ – „babička šik“. Grandmillennial sa nebojí žiadnej farby, žiadneho typu textilu, háčkovaných dečiek, úpletu, ani čipiek, ktoré vnesú do priestoru množstvo pozitívnych emócií.

Hlavným predpokladom pre úspešné prepojenie grandmillennial štýlu s moderným interiérom je prispôsobiť sa požiadavkám mladých ľudí. Vďaka tomu sa dá dosiahnuť zaujímavá farebná paleta a nevšedné aranžmány, plné pútavých vintage prvkov. Pokiaľ ide o slávnostné prestieranie veľkonočného stola, zrejme bude ťažké nájsť vhodnejší štýl, ako je tento. FOTO: Westwing.sk