Kuchyňa je srdcom domácnosti. Je to miesto, kde trávime najviac času. Ak ste práve vo fáze plánovania rekonštrukcie kuchyne, zbystrite pozornosť. Čo brať do úvahy a zohľadniť pri rekonštrukcii vám poradíme v nasledujúcom článku.

Na čo sa treba zamerať

  • Rozpočet je základ. Či je už je to projekt novej kuchyne alebo inej miestnosti, to aký máte rozpočet ovplyvňuje vaše možnosti. Vyčleňte si približne 15 až 20% z celkového rozpočtu na kuchyňu. Ale pozor, myslite aj na rezervu. Ak je váš rozpočet obmedzený, skúste vymeniť len skrinky kuchyne. ATP nábytok je plný zaujímavých a kvalitných kúskov.
  • Časový plán. Tak ako aj pri rozpočte, mať rezervu je nevyhnutné. Nečakané zdržania sa môžu objaviť hocikedy počas renovácie. Nezačínajte s prerábkami ani pred dovolenkou a nechajte to na kludnejšie obdobie po nej. Predsa len ide o vašu vysnívanú kuchyňu. Nechajte si čas.
  • Veľkosť priestoru. Ešte predtým, ako začnete búrať priečky na zväčšenie vašej kuchyne, zamyslite sa, či nie je možné pracovať aj s aktuálnym priestorom. Najmä aj máte obmedzený budget, prerábka sa takýmto zásahom môže niekoľkonásobne zvýšiť. Nepodceňujte malú kuchyňu. Dá sa totiž pracovať aj s ňou.
  • Rozvrhnutie priestoru. Možno aj vyste už využili online plánovač priestoru a ste hrdí, ako výborne ste si kuchyňu rozvrhli. Myslite však na to, že s akoukoľvek zmenou rozvrhnutia môžu prísť dodatočné náklady spojené so zmenou elektrického vedenia alebo plynového potrubia.
  • Súlad kuchne s vašimi potrebami. Ak je vaša kuchyňa miestom častých spoločenských stretnutí, odporúčame stoličky a lavice z masívu umiestniť tak, aby ste na ne videli aj pri príprave jedla. Pokiaľ nie ste milovníkom varenia, najnovší sporák a americká chladnička pre vás nebudú tie pravé spotrebiče.

Zverte plánovanie odborníkom

Navštívte kuchynské štúdio, kde vám odborne vyškolený tím navrhne kuchyňu podľa vašich predstáv a zároveň poradí pri výbere nábytku.