Prakticky usporiadaná kuchyňa uľahčuje rodine život a zvyšuje komfort pri všetkých prípravných aj záverečných prácach v kuchyni. Ohľadom rýchleho a jednoduchého varenia, dusenia, vyprážania a pečenia sú však dôležité aj kvalitné spotrebiče.

Vybavenie kuchyne má gazdinkám zabezpečiť pohodlie pri každej činnosti – od manipulácie so surovinami, cez tepelnú úpravu a servírovanie pokrmov, až po umývanie riadu. Veľa kuchárov a kuchárok rado varí na klasických plynových sporákoch, no mnohí a mnohé preferujú elektrický ohrev. Tí považujú varenie na indukcii za rýchlejšie a jednoduchšie, keďže na indukčnej varnej doske sa teplo generuje iba tam, kde je to potrebné – na dne panvíc a hrncov.

Indukčnú varnú plochu možno rozdeliť do viacerých, presne nadefinovaných varných zón, s rozdielnymi stupňami výkonu. Pri najvyššom stupni výkonu sa pokrm privedie do varu, posunutím do strednej časti varnej plochy ho možno dovariť v strede a vzadu je možné teplotu pokrmu už len udržiavať, pomocou najnižšieho stupňa výkonu. Teplotu pri varení postráži varný senzor, aby z hrncov a kastrólov nič nevykypelo, no pomôže aj pri vyprážaní a pečení v panviciach či v pekáčoch. Stačí nastaviť požadovaný stupeň teploty podľa toho, či sa práve pripravujú vajíčka, palacinky alebo rezne.