Ak by sme sa opýtali, ako má vyzerať ideálna domácnosť a ako sa k tomuto ideálu dokážete v rámci svojich možností priblížiť, vo väčšine prípadoch by sa tieto dva „náčrty“ zrejme líšili.

Len málokto má bývanie, ktoré podrobne vystihuje jeho predstavy. A len málokto má taký luxus, že si môže vybrať veľkosť svojej kúpeľne.

Väčšia neznamená vždy lepšia

Pre väčšinu ľudí je zariaďovanie domácnosti o kompromisoch. A často tie kompromisy prichádzajú hlavne pri realizovaní kúpeľne. Navrhnúť si kúpeľňu, ktorá bude vyzerať skvelo a zároveň bude praktická, môže byť náročné a preto máme pre vás pár užitočných rád.

Začnime niečím, čo sa týka skôr ľudí, ktorí plánujú stavbu domu. Tí si totiž môžu na kúpeľňu vyčleniť toľko priestoru, koľko chcú. Otázkou však je, aká veľká by mala kúpeľňa byť? V takýchto situáciách je totiž jednoduché dať sa zlákať predstavami o priestrannej kúpeľni, v ktorej bude miesto na všetko, vrátane dostatku kúpeľňových skriniek.

Rozhodne však veľká kúpeľňa nemá len výhody. V prvom rade budete musieť počítať s väčšími výdavkami na podlahu a obklad. A tiež vás bude čakať viac upratovania. Na druhej strane, do menšej kúpeľne sa ťažšie zmestí všetko zariadenie, ktoré v nej chcete mať.

Minimalistický dizajn nie je len o nadčasovosti

Keď už sme načrtli upratovanie kúpeľne, tu nezohráva úlohu len veľkosť. Aj keď upratanie veľkej kúpeľne si vyžaduje viac času, môžete si to uľahčiť. Ako? Vhodným dizajnom. Čisté línie a jednoduché tvary, napríklad aj vďaka závesnému WC, oceníte nielen po rokoch, keď budú po dizajnovej stránke stále aktuálne, ale aj pri pravidelnom upratovaní kúpeľne.

Dávajte si však pozor hlavne na hlboké špáry. Kúpeľňa je vlhké prostredie a takéto miesto je ideálne na tvorbu plesní. A plesne z dlhodobého hľadiska predstavujú ohrozenie zdravia. Autor: New Africa, Foto: Shutterstock.com