Využite na maximum úrodu zo záhradky i dary prírody z potuliek po lesoch a lúkach, usušte si doma ovocie a zeleninu, bylinky a huby do domácich pokrmov. Namiešajte si svoju vlastnú bio vegetu či inú zmes korenín do svojich špecialít.

Chutné na zahryznutie aj na prípravu delikátnych pokrmov na vás počkajú po celý rok v špajze či v komore usušené dary prírody, ak si ich doma spracujete na sušičke potravín Orava SU-101. Práve v usušených kúskoch ovocia, zeleniny, v bylinkách či v hubách ostávajú zdravým spôsobom uchované vitamíny, minerály, stopové látky i vláknina, a to všetko bez použitia chémie a konzervačných látok. Ak usušené kúsky opätovne namočíte do vody, získate základ na prípravu výborných omáčok, prívarkov, šalátov či polievok aj počas tuhej zimy.

Jednoduché spracovanie

Sušička potravín Orava SU-101 sa ovláda jednoducho stlačením jedného gombíka, pričom umožňuje regulovať teplotu prúdiaceho vzduchu medzi jednotlivými mriežkami pre dôkladné sušenie potravín bez vzniku plesní v rozmedzí od 35 do 70 0C. Kúsky jabĺčok, hrušiek, sliviek, citrusov, mrkvy, petržlenu, zeleru, kalerábu, byliniek či vlastnoručne nazbieraných hríbov stačí navrstviť na 5 mriežok, ktoré sú súčasťou balenia. Sušička má príkon len 240 W a v manuáli na používanie výrobku nájdete cenné rady, ako sa stať majstrom domáceho sušenia potravín. Oceníte aj praktický receptár, ktorý vám ukáže nové možnosti využitia sušenej zeleniny a ovocia vo vašej kuchyni. Sušička potravín Orava SU-101 môže byť vaša za 45,90 €. www.orava.eu