Dámske, pánske i detské zimné zvršky majú byť teplé, dobre izolované a nepremokavé. Trendom tohtoročnej zimnej sezóny sú odevy z funkčných materiálov, ktoré odolajú aj veľmi veternému, daždivému a mrazivému počasiu.

Aké vlastnosti si treba všímať pri výbere zimného oblečenia? Pred kúpou kabáta, vetrovky či bundy venujte pozornosť tomu, v akom prostredí budete odev najčastejšie používať. Potom sa zamerajte na funkčné vlastnosti materiálov – na výhrevnosť, odolnosť voči vetru a vode.  Nepremokavosť odevov dosahujú výrobcovia špeciálnou technologickou úpravou, ktorá zabezpečí, aby cez materiál neprenikla ani kvapka vody. Podľa normy môžu byť výroky označené ako nepremokavé vtedy, ak dosahujú vodný stĺpec nad 1300 mm.

V chladnom období je dobré voliť tri vrstvy oblečenia. Prvú vrstvu tvorí spodná bielizeň, druhá vrstva je tepelnoizolačná a tretia vrstva vytvára ochranu pred vetrom, dažďom, mrazom a snehom. Tohtoročnej sezóne vládnu voľnejšie dámske kabáty inšpirované pánskym štýlom, košeľové kabáty a „županové“ modely s opaskom, ktoré zakryjú aj drobné nedostatky postavy. Zimnú vetrovku alebo bundu je dobré voliť s kapucňou a s kvalitným kovovým zipsom. Veľkou výhodou je, ak sú rukávy pri zápästiach ukončené manžetami, pod ktoré sa nedostane voda, ani sneh.