Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, „srdcom“ domova často nebýva obývačka, ale kuchyňa. Voľný čas členovia domácnosti trávia rozličnými spôsobmi, no kuchyňa a jedálenský stôl je miesto, kde sa zvyknú stretávať pri obede aj večeri. Chcete mať modernú kuchyňu? V trende sú kuchyne s ostrovčekom.

Aby bola vaša kuchyňa naozaj reprezentatívna, nechajte si vypracovať návrh

Dizajnu novej kuchyne zvykneme venovať veľa času. Nielen preto, že moderný minimalistický štýl interiérov sa dotkol kuchýň inak ako redukovaním množstva skriniek. Veď predsa každá kuchyňa potrebuje veľa odkladacieho priestoru.

Je to jednak z dôvodu uvedeného v úvode, ale aj preto, že kuchyne sa bežne robievajú priamo na mieru a tak v ich dizajnovaní môžeme popustiť uzdu našej fantázií. A keď fantázia nestačí a aj napriek tomu chcete mať štýlovú kuchyňu, stačí si dať u niekoho, koho obživou je luxusný návrh interiéru, návrh novej kuchyne pripraviť.

Kuchynský ostrovček nie je len o dizajne, skrýva množstvo praktického využitia

A aký je súčasný trend, čo sa kuchýň týka? Tam, kde je to možné, čiže v rodinných domoch alebo väčších bytoch, si ľudia vyberajú moderné kuchyne s ostrovčekom. Takýto ostrovček však nie je len čisto dizajnovou záležitosťou, ale tvorí aj veľmi praktickú súčasť kuchyne.

Poskytne vám totižto viac priestoru na prípravu jedál a viac úložného priestoru pre všetko potrebné kuchynské vybavenie. Okrem toho môže nahradiť aj jedálenský stôl, čím získate moderný priestor pre vychutnávanie si jedál. Rovnako môže byť na ostrovčeku umiestnený kuchynský drez, či varná doska, alebo aspoň menší spotrebič, napríklad kávovar.

Každopádne ak si budete nechávať navrhovať svoju novú kuchyňu, vyberte si niekoho, kto dokáže krásny návrh rovno aj premeniť na hotovú kuchynskú linku. A nie len dobre vyzerajúcu, ale aj kvalitne spracovanú. Autor Luciano Santandreu, FOTO: Shutterstock.com