Túžba po modernizácii je niekedy silnejšia. Na všetkých stránkach časopisov zameraných na bývanie máme možnosť nahliadnuť na aktuálne interiérové trendy a potajomky si ich predstavovať aj v našich domácnostiach.

Ústredným prvkom moderných interiérov sú kamenné obklady a kamenné dlažby. Sú vhodné nielen do samotných predsiení, ale aj do obývačiek, či kuchyne. Jedným z pomerne obľúbeným materiálov je travertín. Vedeli by ste si tento prírodný kameň predstaviť aj u vás doma?

Travertínová dlažba

Klasické nekvalitné kamenné dlažby začnú po rokoch praskať a stávajú sa tak nepoužiteľnými. Moderná travertínová dlažba ale má vyšší súčiniteľ prestupu tepla, preto je vhodná aj do domácnosti, ktoré uvažujú a chcú mať podlahové kúrenie. Moderný, nadčasový dizajn a vynikajúca životnosť sú ďalšími pomerne dôležitými pozitívami tejto modernej travertínovej dlažby. Travertín pôsobí luxusne, preto aj na prvý pohľad obyčajne zariadený interiér povznesie na úplne inú úroveň.

Výhodou modernej travertínovej dlažby je aj to, že je protišmyková a ľahko sa udržiava. Ani po rokoch nevyjde z módy a bude vám robiť radosť. Travertín navyše po impregnácii nevsakuje žiadne tekutiny, čím sa vlastne aj travertínová dlažba stáva odolná voči tekutinám.

Travertínový obklad

Travertín môže byť ústredným prvkom moderných interiérových priestorov. Okrem podlahy si môžete vybrať z tohto materiálu aj pekný obklad. Ak chcete luxusný a nadčasový interiér, miesto v ňom by mal mať aj originálny travertínový obklad. Môžete ho použiť ako obklad stien, ale aj ako obklad krbu, či obklad v kuchyni. Travertínový obklad má dlhú životnosť, nadčasový dizajn a hlavne jednoducho sa udržiava, preto je vhodný aj ako obklad do kuchyne.

Uprednostňujte takých predajcov travertínového obkladu, ktorí vám ponúkajú možnosť vybrať si medzi veľkoformátovým obkladom a nádhernou ručne vyrábanou mozaikou, ktorá vynikne predovšetkým v kuchyni. Foto: Shutterstock.com, Autor: Danilin Vladyslav