Miestnosti, kde pripravujeme a konzumujeme jedlo, majú byť pri každej príležitosti udržiavané v čistote. Zároveň však musia byť prakticky zariadené, aby nám pri príprave a konzumácii jedla nič nechýbalo.

Ak uvažujete nad tým, ako si zatraktívniť kuchyňu prepojenú s jedálenskou časťou, ponúkame vám zaujímavé tipy.

Designové stoličky

Jedáleň je miesto, kde si vychutnávame uvarené jedlo. Ak si chcete jedálenskú časť zatraktívniť, odporúčame vám vysedené stoličky vymeniť za kvalitnejšie designové stoličky. Nie sú to žiadne dizajnovo neatraktívne stoličky, práve naopak, prinesú osvieženie do tejto miestnosti. Designové stoličky však musia byť v prvom rade komfortné, preto vyberajte také, ktoré sú pohodlné a viete si na nich predstaviť sedieť aj dlhšie. Aj v prípade viacchodových večerí či osláv.

Dekoratívne obrusy

Jedálenský stôl môžete zatraktívniť novými obrusmi. Pekné obrusy skrášlia dôležitú súčasť jedálne a zároveň ju ochránia pred nečistotami pri konzumácii. Okrem ochrannej funkcie plnia aj dekoračnú funkciu. Ak chcete zatraktívniť jedáleň prepojenú s kuchyňou, môžete to skúsiť novými peknými obrusmi, krištáľovou vázou či novým modernejším prestieraním.

Hodiny na stenu

Pri varení a pečení v kuchyni potrebujete poznať aký je čas, preto ak nemáte na stene hodiny, odporúčame vám umiestniť ich ideálne nad dvere do kuchyne prepojenej s jedálňou. Vyberajte dizajnové hodiny, ktoré sa budú hodiť ku kuchynskej linke. Ideálne, aby boli farebne veľmi podobné práve kuchynskej linke, resp. jedálenskému nábytku.

Kamenný obklad

Ak chcete zatraktívniť tento priestor, skúste dominantnú stenu tejto miestnosti oživiť práve kamenným obkladom stien. Napríklad moderný travertínový obklad stien v kuchyni pekne vynikne. Je kvalitný, nadčasový a príjemne oživí každú fádnu stenu.

Okrem týchto dobrých tipov vám odporúčame kúpiť si behúň pred kuchynskú linku, vymeniť obklad do kuchyne a zainvestovať do moderného dizajnového stropného svietidla. Autor: Ventura, Foto: Shutterstock.com