Firma ALUWIN prináša na trh špičkové terasové prestrešenia firmy RENSON® v zmysle Healthy Outdoor Concept® – zdravého konceptu vonkajšieho bývania.

Možno ich ľahko kombinovať s rozmanitou škálou štýlov – od tradičnýchaž po moderné a súčasné. Camargue® a Algarve® majú lamelovú strechu pozostávajúcu z hliníkových lamiel, ktoré sú motoricky naklápané na požadované tienenie a vetranie. Sprievodné kanály odvádzajú vodu k stĺpom a následne vo vnútri stĺpov mimo konštrukcie. Premyslená úprava lamiel taktiež zabezpečuje odtok vody po daždi pri otvorení, takže Váš nábytok zostane chránený. Vďaka čiastočne priehľadným a vetru odolným textilným clonám Fixscreen® a voliteľným čírym oknám výhľad do záhrady zostáva. Dá sa vybrať z 50 farieb. Všetky farebné kombinácie môžu byť dokonale zladené s inými materiálmi, ako napr. záhradný nábytok. Môžete sa tiež rozhodnúť pre posuvné sklenené dvere, elegantné posuvné panely s napnutými clonami, hliníkovými alebo drevenými zaklápateľnými lamelami. Použité materiály sú odolné voči poveternostným vplyvom a schopné odolávať aj extrémnym teplotám a extrémnemu chladu.

Lagune® so šikmou strechou je vždy prikotvená k fasáde. Môžete si nechať svoju strechu úplne otvorenú alebo zatvorenú. Lagune® je jediným vodotesným a pred slnkom chrániacim systémom s plne integrovanými zásuvnými plátnami, ktoré môžeme úplne uzatvoriť. Prekrývajúce plátno je 100% vodotesné, no stále prepúšťa svetlo. Tieto pohodlné „vonkajšie izby“ Vám umožňujú tráviť čas vonku po celý rok, či už vo Vašej záhrade, alebo v obľúbenej reštaurácii. Keď sa večer zotmie, jednoducho zapnete integrované osvetlenie. Keď je chladnejšie, tepelnú pohodu vyriešite vykurovacím telesom. Dokonca si môžete vychutnať hudbu, ktorú milujete vďaka integrovanému systému plochých reproduktorov v paneli.

V zasklenej terase si užijete viac leta

Posedenie s priateľmi na terase a potešenie z teplého letného večera s pohárom vína nám častokrát prekazí bláznivé počasie, alebo je naša letná sezóna príliš krátka a naša terasa často opustená. Zasklená terasa Solarlux môže byť v tomto prípade ideálnym riešením pre rozšírenie obytného priestoru. Dobre chránení pred vetrom a dažďom sedíte vďaka úplne priehľadnej vonkajšej vrstve v okolitej prírode. Znamená to, že si slnečné lúče vychutnávate od skorej jari do neskorej jesene a voľný čas trávite vonku. Funguje to veľmi jednoducho, v chladnejších dňoch vertikálne zasklenie ostáva zatvorené no akonáhle sa objaví slnko, môžete ho kompletne otvoriť. Ponúkame vám zasklené terasy Solarlux z hliníka alebo z kombinácie dreva a hliníka. Vertikálne zasklenie je bez profilov, ktoré by bránili vo výhľade. Ako ochrana pred slnečným žiarením slúži elektromotorická strešná clona, pre dlhé večery je tu možnosť osvetlenia a ohrevu pomocou ohrevných panelov.

ALUWIN s.r.o
Nobelovo nám.10 | 851 01 Bratislava
Tel. +421 6241 2331 | aluwin@aluwin.sk