Tepelné čerpadlá dnes predstavujú moderný a vysoko efektívny spôsob zlepšenia energetickej účinnosti domu a šetrenia jeho prevádzkových nákladov, vďaka ktorému si môžete užívať príjemný tepelný komfort počas celého roka.

Vašej domácnosti zabezpečia vykurovanie, ohrev teplej úžitkovej vody a inovatívnejšie typy dokonca aj chladenie. Dostupné teplo využívajú z okolitého prostredia, ktoré je spravidla zdarma, teda zo vzduchu, zeme alebo z vody. Jednotkou na európskom trhu sú už viac ako 10 rokov tepelné čerpadlá Daikin Altherma. Ich využívaním znížite spotrebu energie, emisií CO2 aj vaše prevádzkové náklady. Naša spoločnosť Comklima  je dlhodobo najväčším predajcom DAIKIN na Slovensku, preto máme skúsený a kvalitný servis po celom Slovensku.

7 dôvodov, prečo sa tepelné čerpadlá DAIKIN Altherma naozaj oplatia:

Nezávislosť na vykurovaní

Teplo z vonkajšieho prostredia je zadarmo. Poplatky za plyn alebo kúrenie drevom sa s tepelným čerpadlom stávajú minulosťou. A keďže ceny energií pravidelne stúpajú a stúpať budú, z dlhodobého hľadiska ušetríte na nákladoch za vykurovanie radovo stovky eur.

Pokročilé technológie

Vďaka dlhoročným skúsenostiam a najnovším inováciám sú tepelné čerpadlá DAIKIN Altherma výkonnejšie. Spodná vaňa vonkajšej jednotky bola kompletne prepracovaná tak, aby voda z vonkajšej jednotky rýchlo a spoľahlivo odtiekla. Takisto boli odstránené všetky mriežky, na ktorých by sa mohla zachytávať námraza. Takto sa zvýšila životnosť a odolnosť čerpadla.

Ohľaduplnosť k životnému prostrediu

Podľa štatistík majú domy v Európskej únii až 40% podiel na spotrebe energii a až 35% podiel na tvorbe emisií. Vďaka systému Daikin Altherma využívate obnoviteľné prírodné zdroje, správate sa ekologicky a pomáhate uchovať Zem pre budúce generácie.

Komplexnosť riešenia

Tepelné čerpadlo vie oveľa viac než len ohrievať. Vie ohriať pitnú vodu a dokonca aj chladiť. Vďaka systému 3v1 teda pre tieto účely v dome nepotrebuje žiadnu inú technológiu.

Vysoká efektivita

5-násobne efektívnejšie vykurovanie oproti bežným vykurovacím zariadeniam, ktoré pracujú na báze neekologických fosílnych palív alebo elektrine.

Nízke prevádzkové náklady

Využitím tepla vo vonkajšom vzduchu čerpadlo spotrebuje oveľa menej energie. Požiadavky na údržbu sú minimálne, takže prevádzkové náklady sú nízke. Vďaka pokročilej technológii kompresora sú úspory energie ešte väčšie.

Štátna dotácia

Kúpu tepelného čerpadla môžete dokonca kofinancovať zo štátnej dotácie až do výšky 3700 €. Prečítajte si viac o podmienkach a možnostiach získania dotácie.

Navštívte nás v ktoromkoľvek z našich showroomov alebo zavolajte na studenú linku 18 321 a radi vám poradíme.