V posledných rokoch sú letá extrémne horúce a trpia nielen zamestnanci výrobných hál, ale aj v kanceláriách. Vo viacerých interiérových priestoroch sú klimatizácie, avšak ani prirodzené vetranie nestačí na to, aby bol vzduch v interiéri dýchateľný.

Kvôli letným horúčavám vyťahujeme zo šatníkov pohodlné oblečenie, v ktorých vydržíme počas letných horúčav v uzavretých priestorov. Aké štýlové letné dámske outfity si môžete obliekať do kancelárie?

Blúzka bez rukávov a dlhá tenká sukňa

Jedným z pohodlných a zároveň štýlových outfitov je kombinácia blúzok bez rukávov a dlhej tenkej sukni. V kanceláriách, ak máte stanovený pracovný dress code, si nemôžete dovoliť mini sukne, preto budú skvelou náhradou práve dlhé tenké sukne voľnejšieho strihu.

Elegantné blúzky bez rukávov vyberajte vo výraznejších farbách a sukne vyberajte skôr v neutrálnejších farbách. Dlhé tenké sukne by mali byť z chladivého modalu, pohodlného lyocellu, či ľanu. Sú to materiály, ktoré sú na leto stvorené. K tomuto outfitu si zlaďte kožené kabelky do ruky. Uprednostňujte béžové, hnedé, biele, sivé, či klasické čierne kabelky.

Dámske sako, blúzka, chinos nohavice

Chcete byť oblečená elegantne a zároveň pohodlne? Odporúčame farebne zladiť dámske sako s chinos nohavicami a k nim si obliecť voľnú blúzku a dámske poltopánky. Ak si chinos nohavice nahradíte pohodlnými džínsami, odporúčame vám namiesto dámskych poltopánok si obúvať luxusné dámske tenisky.

Dámske sako je univerzálny kúsok a počas chladnejších letných rán a večerov vás príjemne zohreje. Keď vám bude teplo, jednoducho si ho dáte dole. Chinos nohavice sú veľmi obľúbeným elegantným kúskom v šatníku a práve v lete sú verným spoločníkom žien, ktoré majú stanovený pracovný dress code. Sú z pružného materiálu, vďaka čomu sa neuveriteľne dobre prispôsobia akejkoľvek postave. Zdroj obrázka: Shutterstock.com, Autor: mentatdgt