V každej miestnosti domu alebo bytu sa nachádza závesné či stropné svietidlo, ktorého úlohou je priniesť čo najviac svetla. Nie vždy, však potrebujeme osvetliť celú miestnosť a žiada sa nám decentné jemné svetlo. Vtedy prichádzajú na rad dekoratívne lampy, lampičky, ktoré nám pomôžu priniesť do našich príbytkov kus nostalgie i moderného dizajnu.

Súčasný trh a výrobcovia ponúkajú rôzne druhy dekoratívnych a dizajnových stolových lámp, najrôznejších tvarov, veľkostí, farieb a materiálov, vhodné na nočný stolík, či komodu. Dekoratívne lampy majú rôzne tvarované podstavce, príjemné textilné, sklenené či kovové tienidlá, ktoré jemne tlmia a pohlcujú svetlo žiaroviek. Lampy môžete ľahko zladiť s lustrom alebo stropným svietidlom, nábytkom a doplnkami v miestnosti alebo ich použiť ako hlavný dekoračný prvok.

Tlmené svetlo stolových lámp vplýva na celkovú atmosféru v danom interiéri, ale aj na činnosť, ktorú sa chystáte vykonávať. V obývačke by mali lampy navodiť príjemnú atmosféru pri pozeraní televízie, či spoločných chvíľach s rodinou a priateľmi a súčasne poslúžiť ako dekorácia. V spálni by malo intímne svetlo pomôcť pri odpočívaní, relaxe a čítaní kníh.

Pri výbere stolných lámp je dôležitá ich funkčnosť a dizajn. Pri výbere lampičky si nezabudnite premyslieť, či má dolaďovať štýl v akom je interiér zariadený – moderný, vintage, industriálny či klasický štýl, alebo či má upútať a byť výrazným dekoračným prvkom. Stolové dekoračné lampy sa predávajú s vypínačom na prívodnej šnúre alebo tzv.touch-me – dotykové lampičky. Pre podčiarknutie príjemnej atmosféry v miestnosti môžete použiť stmievateľné LED žiarovky Philips s funkciou SceneSwitch, Warmglow, alebo inteligentné osvetlenie Philips HUE na diaľkový ovládač. Dekorácie a doplnky sú pomyselnou čerešničkou na torte v interiéri. Zakúpte si preto aj vy svoj vlastný šperk v podobe stolovej lampy v e-shope FEIM.