Záujem o ochranu životného prostredia a o vytvorenie čo najlepšieho vnútorného prostredia v domácnostiach začal v posledných rokoch stúpať. Prejavuje sa to v rôznych oblastiach našich životov a výnimkou nie je ani stavebníctvo.

Všetko sa najskôr pripraví v hale

Pri výstavbe domov nejde len o splnenie noriem a nariadení ohľadom nízko-energetických novostavieb. Ľudia chcú nielen komfortné, ale aj nenákladné bývanie a zároveň chcú, aby mohli zdravo bývať. Všetky tieto požiadavky dokážu splniť drevostavby alebo ak chcete, tak odbornejšie – prefabrikované montované stavby na báze dreva.

Ak je pre vás toto neznámou, predstaviť si takýto dom vám možno pomôže krátky opis toho, ako sa stavia. Základom takejto stavby sú zvislé nosné konštrukcie, nazývané aj panely, ktoré vznikajú vo výrobnej hale, bez vonkajších vplyvov počasia. Ako náhle sú pripravené panely na celý dom, dovezú sa na stavbu, kde sa ihneď začnú montovať.

Pozitívny vplyv na prírodu a prostredie

Montáž pritom netrvá nijako dlho, za dva dni je takýto dom zmontovaný. To je rýchlosť, čo poviete? Nehovoriac o tom, že takáto výroba panelov v hale garantuje maximálnu presnosť a dôkladnú kontrolu pred dovezením na stavbu. A čo majú takéto moderné drevostavby spoločné so spomínanou ochranou prírody a vytvorením čo najzdravšieho vnútorného priestoru pre život? Mnoho! Takéto stavby sú ultra nízko-energetické, takže žiadnych noriem sa báť nemusíte. A ani vysokých účtov za energie.

Drevo, ako stavebný materiál, zároveň podporuje koncentráciu záporných iónov v ovzduší a eliminuje vplyv tých kladných. Nie, nemáme to naopak, pre ľudský organizmus sú prospešné záporné ióny a kladné mu naopak škodia. Spolu s kvalitnou rekuperáciou, zabezpečovanou decentrálnymi jednotkami, získate najvyššiu možnú kvalitu vnútorného prostredia. Autor: Herr Loeffler, Foto: Shutterstock