Interiérové dvere

Oprava bytu či domu je často nákladná vec. V poslednej dobe je preto žiaduce, aby si každý detail zachoval svoj koncipovaný štýl a zároveň zostal funkčný. Samozrejme, že to platí aj pre interiérové dvere. Ako vybrať kvalitné dvere vám prezradíme v tomto krátkom článku.

Kvalitné a pôsobivé

Dve najdôležitejšie veci, ktoré by sme mali pri kúpe tých najlepších interiérových dverí zohľadniť. Prax ale ukazuje niečo iné. Väčšina kupujúcich sa riadi najmä vzhľadom takéhoto výrobku a na funkciu a vlastnosti použitých materiálov moc nepozerajú. Samozrejme, aj dizajn zohráva jednu z dôležitých úloh. Mal by zodpovedať všeobecnému typu dekorácie – klasickému, modernému alebo inému štýlu. Ak si ale túto estetickú stránku moderných dverí chcete vo svojom interiéri užívať čo najdlhšie, mali by ste venovať pozornosť aj iným funkciám.

Konštrukcia výrobku

Klasické alebo neobvyklé posuvné dvere? A možno tie skladacie? Nech sa rozhodnete pre akékoľvek, musíte vedieť, že každé z nich majú svoje špecifické používanie a funkcie. Prvý prípad je klasický a veľmi jednoduchý, no stále najčastejšie využívaný. Je vám ale jasné, že ku obyčajným, nie však menej hodnotným dverám, potrebujete aj pevné zárubne. V niečom byť dobre ukotvené a vsadené predsa musia! Skladacie a posuvné dvere zasa viac šetria priestor a pridávajú miestnostiam naozaj originálny vzhľad. Tu však nesmiete zabudnúť na dobré zavesenie, upevnenie vodiacich líšt a ostatných komponentov.

Výrobná technológia

Dyhované, laminované alebo masívne drevené dvere? Aj od spôsobu výroby závisí ich kvalita a vzhľad. Najideálnejšie je samozrejme prírodné drevo a masív. Vydrží vám najdlhšie, pretože jeho vlastnosti sa časom len tak rýchlo nezmenia. Minimálne nie, ak sa budete o ne dobre starať. Tiež to celé závisí ale aj od toho, akého výrobcu si zvolíte.

Materiál

Napriek tomu, že v našej krajine sú najpopulárnejšie dvere na báze dreva, existujú aj prívrženci výrobkov zo skla a plastov. Sklo sa vyznačuje najvyššou odolnosťou voči teplote a vlhkosti miestnosti, nie nadarmo sú z neho vyrobené moderné dvere v saunách. V bytoch a domoch je špeciálne tónovaný sklenený tovar inštalovaný predovšetkým pri vchode do kúpeľne, avšak v niektorých prípadoch je vhodný aj pre iné miestnosti.

Výrobky z PVC nie sú pre použitie v bytoch tak populárne, častejšie sa nachádzajú v kanceláriách a obchodoch, kde je dôvodom pomerne skromný vzhľad a jednoduchá údržba. Výrobky z dreva sa stále lepšie hodia do konštrukcie väčšiny obytných priestorov. V obľube sú ale aj ich napodobeniny. Predsa len je tu stále aj stránka financií, ktorých nemáme nikto asi nazvyš. Ak chcete ale skutočne ušetriť, investovať do kvalitných dverí sa naozaj oplatí.