Pri obstarávaní alebo rekonštrukcii bývania chceme, aby sa nám v dome dobre žilo – vnútri aj okolo neho. Preto nám záleží na tom, ako vyzerajú jednotlivé izby a exteriér domu.

Súčasťou „obálky” domu je aj vonkajšie tienenie, ktoré stále častejšie úspešne plní aj dizajnovú úlohu. V tomto článku sa dozviete, čo všetko vám screenové rolety dovolia realizovať nad rámec funkcie.

Špeciálna tkanina vie prekvapiť

Špeciálne tkaniny, z ktorých sú screenové rolety vyrábané, sa môžu pýšiť elegantným dizajnom a sofistikovanými funkciami.

Funkcie

Screenové látky sú kvalitné textílie určené na vonkajšie použitie. Okrem toho sa vyznačujú vynikajúcou farebnou stálosťou, ktorú výrobca dosahuje pomocou PVC vrstvy. Priamo tkanina ovplyvňuje priepustnosť svetla a tým zaručuje dobrú viditeľnosť v miestnosti počas dňa. Nemenej dôležitou funkciou screenových roliet je aj ich schopnosť veľmi účinne obmedzovať priestupnosť tepla do miestnosti. Umiestnením screenovej rolety pred okno tak získate nielen veľmi estetický prvok vášho domu, ale aj významného pomocníka v boji so slnečným žiarením a teplom v miestnosti. Látka má navyše ďalšiu vlastnosť, vďaka ktorej je vidno von, ale dovnútra nie.

Dizajn

Vzorkovnica odtieňov screenových tkanín výrobcu produktov značky Minirol obsahuje zhruba 25 farebných možností od čisto bielej cez béžové, sivé, hnedé až po čierne odtiene. Vonkajšie tienenie tak môžete zladiť s fasádou, nechať ho úplne splynúť alebo, naopak, zvoliť farebný kontrast.

Konštrukcia rolety zaručuje stabilitu

Konštrukcia roliet ide ruka v ruke s dizajnom. Všetko do seba skvele zapadá.

Funkcie

Rám screenovej rolety podľa typu tvorí box (viditeľný alebo skrytý pod fasádou), koncová lamela (skrytá alebo priznaná) a vodiace lišty (zipscreen) alebo oceľové lanká (cablescreen). Táto konštrukcia umožňuje zatieniť aj pomerne veľké plochy pri zachovaní odolnosti voči poveternostným vplyvom.

Design

Výrobca produktov značky Minirol dodáva všetky prvky tienenia v niekoľkých základných farbách, rám rolety zložený z niekoľkých častí na želanie nalakuje vo vlastnej lakovni voliteľným odtieňom zo vzorkovnice RAL bez rozdielu v cene. Rozdiel je len v dodacom termíne rolety. Screenové rolety je tiež možné vyrobiť v dekore dreva pomocou renolitových fólií.

Rolety značky Minirol, alebo iný druh tieniacej techniky, vznikajú vždy na mieru pre individuálneho zákazníka vo Velkej Bíteši v závode spoločnosti BUILDING Shutter Systems. Ak chcete navrhnúť konkrétne riešenie alebo poslať cenovú ponuku, kontaktujte výrobcu na oficiálnych stránkach značky.