Prekonávanie výškových rozdielov v rámci domácnosti je samozrejmosť vo viacposchodových rodinných domoch. Aj keď v súčasnosti je veľký záujem o bungalovy, čoraz viac ľudí si uvedomuje, že viacpodlažné rodinné domy ponúkajú viac priestoru a najmä súkromia.

Aby sme sa v rodinných domoch a vo viacpodlažných bytoch mohli dostať na poschodia, potrebujeme kvalitné schody. Aké schody sa hodia do moderných interiérov?

Klasika v podobe drevených schodov

Keď si predstavíme schody, väčšine z nás napadnú práve drevené schody. Drevené schody sú nesmrteľná klasika, nakoľko drevo je prírodný materiál, ktorý je moderný, nadčasový a hodí sa takmer všade. Samonosné drevené schodište, vyrobené malými slovenskými firmami špecializujúcimi sa na výrobu viacerých typov schodov, sú investíciou na niekoľko desaťročí. Pri správnej starostlivosti vydržia dlhé roky. Ak chcete mať krásne schody v modernom interiéri, vyberte si drevené schody. V čom spočíva ich kvalita? Drevené schody sú vysokokvalitné, stabilné, spoľahlivé a majú neobmedzenú bezproblémovú životnosť.

Schody z troch rôznych materiálov

Krásne schody nájdete aj v ponuke schodov, ktoré sú vyrábané z troch rôznych materiálov. Jedná sa o kov, sklo a drevo. Možno sú to na prvý pohľad materiály, ktoré by sme si len ťažko vedeli spolu predstaviť. Keď sa však skombinujú, vzniknú z nich moderné schody, ktoré budú pútať pozornosť v moderných rodinných domoch. Kov pôsobí chladne, avšak drevo pôsobí teplo, čím vlastne schody získavajú na atraktivite. Sklo zase tieto dva rozdielne materiály spája. Ak vás schody vyrobené len z dreva príliš nelákajú, uprednostnite moderné schody z troch rôznych materiálov.

Schody sú dominantným prvkom interiérových priestorov a preto by sme si na ich výbere mali dať záležať. Schody nebudeme meniť každý rok, preto je dobré zvážiť, aké schody sa hodia do konkrétneho interiéru. Autor: Alexandre Zveiger, Foto: Shutterstock.com