Inšpiráciou k vytvoreniu kolekcie Mystic Romance bol trend „hint of romance“. Trend je viditeľný najmä vo farebnej palete, kde okrová, bordová a ružová vytvárajú romantickú kompozíciu s krémovými odtieňmi.

Pri premýšľaní o jesennom interiéri nám ako prvé napadnú textílie, do ktorých sa chceme v chladnejších dňoch zabaliť. Na toto sa zamerali aj dizajnéri Westwing Collection, ktorí použili nové tvary a nezvyčajné techniky pri výrobe jednotlivých prvkov kolekcie – tkané žakárové vankúše, buklé dekorácie a 3D kvetinové vankúše. Ozdobné zvieracie vzory a kvety ako potlač odkazujú na prírodu.

Po dlhej ére moderných tvarov a farieb som nadšená, že romantizmus je v dizajne späť. Ide o kolekciu, ktorá sa vyznačuje mimoriadnou pozornosťou k detailom. Naším cieľom bolo vytvoriť poetickú a snovú kolekciu s bohatými látkami a potlačami. Náš dizajnérsky tím sa inšpiroval prírodou, takže na vankúšoch a posteľnej bielizni môžete vidieť množstvo kvetinových a botanických potlačí – aj huby a chrobáčiky. Zvolili sme elegantné látky a textúry ako saténový žakár, 3D volániky, pokrčený zamat a pracovali sme aj s krásnou výšivkou. Táto kolekcia je pre mňa jedinečná, pretože pôsobí dojmom, že sme si domov priniesli rozprávku. No kolekcia nie je len pre fanúšikov romantiky. Kolekcia Mystic Romance obohatí akýkoľvek priestor efektívnym a jemným spôsobom – hovorí Alexandra Tobler, kreatívna riaditeľka Westwing Collection. FOTO: WESTWING