Vlado, kedy ste sa osamostatnili? Koľko ste mali rokov a z akého dôvodu?
Mentálne som sa osamostatnil už okolo puberty. Bolo to len také časté zatváranie sa v detskej izbe, ktoré sa postupne menilo aj na prerábanie tej izby.

Maličký problém bol v tom, že som ju zdieľal so svojou sestrou, tak sme si ju podelili tak, aby mal každý „svoje“ územie a ja som si na tom svojom patrične panoval. Vtedy sa to nedalo inak, lebo som vyrastal v dobe, kedy sa byty prideľovali. Nedali sa ani kúpiť, ani prenajať. Pre chlapca, ktorý sa túžil osamostatniť to bola strašná situácia, ktorá sa po zmene systému našťastie začala meniť. Prvé „moje“ bývanie prišlo hneď, ako to bolo možné. Mal som vtedy asi 27 rokov.

Čo vám najviac chýbalo keď ste odišli od rodičov?
Dnes sa smejem na maminom výchovnom hesle „dokavát mój chleba jíš, budeš robit to, čo scem já“. Chápte, som z Trnavy, tam sa tak hovorí a v našej rodine panoval viditeľný matriarchát. Takže som, až do svojho odsťahovania sa, robil to a tak, ako chcela moja mama. Asi nemusím vysvetľovať, prečo som si z tohto obdobia do  života nechcel odniesť nič a celkom logicky mi ani nič nechýbalo.

Koľkokrát ste sa sťahovali? Prečo? Bývate už teraz v byte s ktorým ste spokojný?
Kým som dospel k ideálnemu bývaniu, tak som sa presťahoval asi 5 krát. Najskôr do väčšieho  a potom do  lepšieho. Teraz bývam v ideálnom byte. A ak sa nestane nič fatálne, tak by som sa tak skoro sťahovať nechcel.

Ktoré domáce práce robíte rád a ktoré radšej prenecháte niekomu inému?
Medzi mnou a manželkou je jeden zásadný rozdiel. Ona má rada katalógovú čistotu a mne zase neprekáža chlapské útulno. A to je dôvod, prečo sa u nás upratuje často. Vo všeobecnosti nemám rád žiadne domáce práce, takže ak sa dá, tak s láskou nechám všetko na ňu. 🙂  Ale stále častejšie mi to prestáva vychádzať, takže sa pre pokoj v rodine dobrovoľne pripájam. Na čo ma však nenahovorí, to je vešanie záclon. Veľmi rád však robím majsterka, montéra, opravára, údržbára a nákupcu.

Inšpirujú vás byty, ktoré vidíte pri natáčaní Nového bývania a neprídete potom domov s chuťou všetko v byte pomeniť?
Bytový dizajn stále prináša nové prvky a mňa to veľmi oslovuje. Každý deň mám túžbu niečo vymeniť, ale tá chuť mi chýba. Takže nemením nič a iba sa inšpirujem. Náš byt však už čaká na radikálnu zmenu. Byť na mojej žene, tak rúbeme už zajtra, ale moje chlapské rácio vyhráva. Nechám veci u nás ešte trochu zostarnúť, aby mi nebolo ľúto ich vyhodiť, počkám na pokročilejšiu technológiu v stropnom chladení a bytovej inteligencii a potom, tak o štyri roky, to celé prerobím. Dám si záležať, pretože to bude pravdepodobne  posledná prerábka v mojom živote. Už teraz vás pozývam na návštevu.

Ak by ste si mohli vybrať, a neboli by ste viazaný prácou, kde na Slovensku by ste chceli bývať?
Slovensko je prenádherná krajina. Ak ju raz budú spravovať ľudia, ktorí ju nechcú iba drancovať, ale aj rozvíjať, ak budú mať radšej ľudí, ako peniaze a budú tento národ reprezentovať odborne aj osobnostne, tak budeme všetci usmiaty a bude úplne jedno,v ktorom regióne žijete. Bude nám tu všetkým dobre.