Zo súčasnej strednej generácie snáď neexistuje nikto, kto by nepoznal hity talianskych spevákov Al Bano & Romina Power – Tu, soltanto tu, Felicità, Ci sarà, Libertà alebo Sempre sempre.

Al Bano & Romina Power tvoria spevácky pár od roku 1975 – ich popularita trvá už niekoľko desaťročí. Zaujímalo nás, ako sláva rodičov ovplyvnila detstvo ich detí, preto sme spolu s Westwing navštívili jedu z ich dcér – herečku Rominu Carrisi. Počas rozhovoru sme sa mladej umelkyne nezabudli opýtať ani na celkom obyčajné veci – aký je jej vzťah k prírode a k zvieratám, či rada športuje, aké sú jej záľuby a kde najradšej dovolenkuje.

Ako ovplyvnila popularita vašich rodičov vaše detstvo?

Vďaka povolaniu našich rodičov sme brat, sestry a ja od detstva veľa cestovali. Odmalička sme spoznávali rôzne kultúry, mnohé exotické krajiny a ľudí z celého sveta. Na cestách sme boli sprevádzaní našimi rodičmi, ktorí boli našim soundtrackom ku filmu nášho detstva. Cestovanie nám poskytlo množstvo nevšedných zážitkov a pozitívnych emócií, ktoré boli pre nás veľmi inšpiratívne. Som veľmi vďačná za to, že som mohla získavať takéto skúsenosti a potom prísť domov – späť k babičke, ktorá nás vždy s láskou čakala v Puglie.

Chceli ste sa stať speváčkou aj vy?

Milujem spievať pod sprchou a vystupovať pred mojimi dvoma veľkými fanúšikmi – pred šampónom a kondicionérom. No ak mám hovoriť vážne, tak nie. Nikdy som sa nechcela stať speváčkou. Rada spievam, ale povolanie speváčky si vyžaduje nielen obrovskú dávku vášne, ale aj obetavosť, vytrvalosť a oddanosť.

Aký preferujete životný štýl?

Môžem s istotou povedať, že som vyskúšala väčšinu športových disciplín. Niektoré som opustila rýchlo, iným sa venujem doteraz. Milujem plávanie, kolieskové korčule a jogu. Rada som aktívna – duševne aj fyzicky. Život v Ríme mi dáva možnosť navštevovať aj rôzne múzeá a výstavy, vyžívať sa v kráse historických pamiatok a chodiť na dlhé prechádzky po meste. No ak mám voľný čas, najradšej ho trávim pri dobrej knihe alebo sledovaním skvelého filmu.

Aké má herečka vášho formátu záľuby?

Milujem nakupovanie vintage kúskov, čo považujem za svoje veľké hobby. Hľadám tie najlepšie ponuky a napodiv, vždy sa môžem na seba spoľahnúť, že ich aj nájdem. V domácnosti rada premiestňujem nábytok a rada do miestností pridávam alebo z nich uberám rôzne bytové dekorácie. Rovnako rada sa starám o zeleň – odmalička inklinujem ku kvetom a k rastlinám. A zvyknem si prezerať aj rodinné domy na predaj – veď taký pohľad, nikdy nie je na škodu, však?

Rada varíte? Aké sú vaše obľúbené jedlá?

Medzi moje najobľúbenejšie jedlá patrí sushi a mexické tacos. Rada varím, ale musím sa priznať, že mi to veľmi nejde. Práve dnes som chcela robiť sušienky z už hotových ingrediencií, do ktorých som mala pridať len vodu, no aj to som dokázala pokaziť. Takže každý deň chválim doručovateľov teplých jedál a výrobcov tuniakov v konzerve. Môžem sa však aj pochváliť – nedávno sa mi podarilo bezchybne uvariť vajíčka natvrdo.

Aký máte vzťah k prírode a k zvieratám?

Keď som bývala v Los Angeles, rada som chodievala na túry do Laurel Canyon. Dá sa tam výborne cvičiť a je tam neuveriteľne krásny výhľad. Prírodu mám veľmi rada. Vďaka prírode sa cítim uzemnená a zdravá, vďaka prírode som v kontakte so svojim najlepším ja. Ticho a živú prírodnú scenériu považujem za soľ môjho života. Modrá farba mora, zelená farba rastlín a vôňa dažďa sú podľa mňa tie najkrajšie veci, ktorými je ľudstvo obdarené. Považujem sa za bukolické dieťa, takže keď budem mať raz domček na vidieku, určite si zaobstarám aj zvieratá. Mini poníka určite.

Ako vyzerá vaše ideálne posedenie na terase?

Mám rada večerné rozhovory s priateľmi pri západe slnka, pri ktorých nesmie chýbať smiech. Na terase si však vychutnávam aj skoré rána pri skvelej káve, s novinami v ruke. Tiež rada počúvam džez – najradšej úžasného džezového speváka a trubkára Cheta Bakera. Milujem kvety, ktoré na terase vysadila ešte moja mama, pred dvadsiatimi rokmi a tiež sviečky – krásu, teplo a svetlo, ktoré sálajú z ich plamienkov. Zrejme aj preto, že takúto idylku som často zažívala v detstve počas prázdnin na vidieku. Túto atmosféru mám naozaj veľmi rada a vďačne sa ňou nechávam rozmaznávať.

Kde najradšej dovolenkujete?

Najradšej dovolenkujem v Mexiku, ktoré považujem v mnohých smeroch za veľmi fascinujúce. Milujem tamojšiu kultúru, krásnu a pestrú prírodu, aj všetky kulinárske špeciality, ktoré táto nádherná krajina ponúka. Mexiko je určite jedno z mojich najobľúbenejších miest na zemi, kde žije aj časť mojej rodiny – sú to nesmierne zaujímaví a úžasní ľudia. Foto: WESTWING