Spevák a hudobník Robo Opatovský okrem vlastných autorských albumov, spolupracoval na CD Maroša Kramára, Bibiany Ondrejkovej a mnohých iných. Aktuálne býva v novom rodinnom dome, preto nás zaujímalo, ako je s manželkou Katkou a s dcérkou Hankou v novom prostredí spokojný.

Ako si spomínate na svoje rodné mesto?

Narodil som sa a vyrastal v Trnave, kde som strávil celé svoje detstvo. Trnava je krásne historické mesto, má veľa pekných zákutí. Každú nedeľu som chodil s mojou babkou a dedkom do kostola na omše, s otcom som často chodieval na prechádzky a do prírody. Trnava je spojená s mojou mladosťou, dodnes ju mám veľmi rád.

Ako sa vám bývalo v Bratislave a v Pezinku?

V Bratislave som študoval na konzervatóriu od svojich 15 rokov. Do osemnástky som býval v centre mesta na internáte, potom som žil v podnájmoch, v rôznych prenajatých bytoch. V Pezinku som si kúpil môj prvý byt, keď som mal 27 rokov – z tohto mesta pochádzala moja vtedajšia priateľka. Spoločne sme tam v trojizbovom byte prežili niekoľko romantických rokov a tridsiatku som už oslavoval v Japonsku, kde som žil viac ako jeden a pol roka.

Aké sú vaše spomienky na Japonsko?

V Japonsku som žil na ostrove Kjúšu, býval som v meste Fukuoka. Agentúra mi zabezpečila veľký byt, ktorý pôsobil luxusne, čo nie je pre Japoncov typické, pretože oni bývajú so svojimi rodinami v maličkých bytoch, vo veľmi stiesnených podmienkach. Na Japoncoch sa mi veľmi páči ich spoľahlivosť, precíznosť a presnosť, mal som rád ich úžasnú kuchyňu. Obľúbil som si tropické ovocie, ich skvelé polievky z morských rias, jedlá z plodov mora, no tiež mäso z kravského jazyka – tento pokrm je v Japonsku považovaný za špeciálnu lahôdku a mne chutil tiež.

Po návrate z Japonska ste už stavali?

Už počas pobytu v Japonsku som sníval o tom, že keď sa vrátim na Slovensko, postavím si dom. Môj prvý rodinný dom bol v Dunajskej Lužnej. Zariadil som ho veľmi moderne – funkcionalisticky, aby vyhovoval potrebám mladého slobodného človeka, muzikanta. Mal som v ňom aj nahrávacie štúdio. Tento dom bol pravý opak domu, v akom bývam dnes s manželkou a s dcérkou. Náš terajší domov spĺňa kritéria rodinného domu pre život s rodinu – v pravom zmysle slova. Nachádza sa v malebnom prostredí mestečka Skalica, blízko lesa a prírodného kúpaliska, pri Zlatníckej doline. Je to perfektné miesto pre rodinný život s malým dieťaťom.

Dom ste zariaďovali vy, alebo manželka?

Som plne stotožnený s vkusom mojej manželky, takže zariadenie interiéru som rád ponechal na ňu. Katka z nášho domu vytvorila skutočný domov, ktorý môžem nazvať oázou pokoja. Každá miestnosť v našej domácnosti pôsobí útulne a rodinne. Interiér máme kompletne dokončený, na exteriéroch sa ešte pracuje. Bývame tu rok a sme tu veľmi šťastní. V budúcnosti by som v dome rád vybudoval aj menšiu koncertnú sálu s galériou. V galérii plánujem usporadúvať pre malý okruh hostí vernisáže. Verím, že sa mi tento zámer podarí v dohľadnom čase zrealizovať.

Kde najradšej doma relaxujete?

Keď bude vybudované aj okolie domu, podľa našich potrieb a predstáv, relaxovať plánujeme najmä vonku. Ja považujem za relax napríklad aj kosenie trávnika. Tento rok sme však najviac využívali terasy, kde rád čítam a počúvam hudbu. Na jednej terase máme krásny vyhľaď na zelený golfový rezort, tam veľmi rád trávim svoj voľný čas. No keďže moja práca je aj mojim koníčkom, väčšinu času som predsa len vo svojej pracovni.

Ako ste poňali zariaďovanie detskej izby?

Farby do detskej izby si vyberala Hanka sama. V miestnosti prevláda bledoružová, no je vo veku, kedy každý deň objavuje niečo nové a teraz sa jej páči viac modrá. Najviac času však trávi s nami v obývačke a v detskej izbe sa zdržiava len vtedy, keď ku nej prídu kamarátky. Sme radi spolu – nielen doma, ale aj na prechádzkach v okolitej prírode. Hanka má sedem rokov a chodí do druhej triedy. Školu má veľmi rada – rada píše, kreslí a spieva. Som na ňu pyšný. Minulý rok sme naspievali spoločnú pesničku Snehuliak, ktorá je aj na mojom novom vianočnom CD. CD ŠŤASTNÉ A VESELÉ  vyšlo teraz v novembri, pri príležitosti mojej tohtoročnej päťdesiatky.