Rebecca sa osamostatnila po skončení vysokej školy, keď sa zamestnala v Slovenskej televízii, ktorá jej pridelila byt. Osamostatnenie bolo pre ňu nielen ľahké, ale aj úplne samozrejmé a jej príklad nasledovali aj jej deti.

 

Čo vám najviac chýbalo, keď ste odišli od rodičov?

Rodičia, ich stála prítomnosť. Pretože inak som sa tešila na vlastnú domácnosť a samostatnosť, svoj vlastný spôsob zariadenia si bytu, či organizovania domácich prác.

Ste spokojná s bytom, kde teraz bývate?

Bývam v centre Bratislavy a som veľmi spokojná nielen s bytom, ale aj s lokalitou. Moje druhé bývanie, kde trávim z týždňa minimálne tri dni, je zas úplne iné. Je to chata v horách, neďaleko Bratislavy. Zrekonštruovala som ju na väčší dom podľa vlastných predstáv.

Čo je pre váš byt charakteristické? Máte v ňom niečo, čo iní zväčša nemajú?

Sú to prírodné materiály. Bridlica, kameň a drevo, koža, bavlnené a hodvábne látky. Mám veľmi rada veľké, otvorené priestory a okná. Nechodím na návštevy, preto neviem čo majú iní vo svojich bytoch, ale myslím si, že sa ľudia často zriekajú prírodných materiálov a dokonca aj v odievaní. Stále sme súčasťou prírody a obklopovať sa umelými materiálmi je podľa môjho názoru nezdravé.

Zvyknete relaxovať aj pri domácich prácach?

Pri domácich prácach nerelaxujem. Samozrejme, že ich všetky vykonávam, ale vôbec ich nemám v obľube. Sú pre mňa absolútnou stratou drahocenného životného času. Pre chvíle oddychu milujem spoločnosť človeka, ktorého mám rada, šport, čítanie kníh, práce v okrasnej záhrade či šitie.

Čo najradšej robíte, keď ste sama doma?

Pozerám dokumentárne lmy, pri ktorých sa dozvedám množstvo zaujímavých informácií zo všetkých oblastí nášho života, pričom si buď navrhujem a šijem odevy, cvičím, či zapisujem nápady pre ďalšiu prácu.

Aké máte najbližšie plány?

Je toho veľa, ale ja som už taká. Neobsedím a neviem byť nečinná. Pripravujem pilotnú reláciu pre svoju televíznu show v TV JOJ. Popri tom pracujem na knihe „Mám 61 rokov, no a?“. Je pokračovaním knihy „Mám 60 rokov, no a?“ Zároveň zakladáme s výtvarníčkou Dáškou Batthyany klub pre ľudí, ktorí chcú realizovať zdravý životný štýl. Pripravujem novú kolekciu módnych odevov v spolupráci s Ivetkou Lederer a začínam písať scenár pre celovečerný lm a divadelnú hru.

Ak by ste si mohli vybrať a neboli by ste ničím viazaná, kde by ste chceli bývať?

Ťažká otázka. Milujem Bratislavu, ale aj svoju chatu v horách. Pri mojich cestách po svete mi učarovali Seychely, ale aj St. Peterburg, či San Francisco. Ale mám sen. Vlastniť veľký dom, či hotel pri mori, kde by mohli po celý rok žiť spolu so mnou moja rodina, moji priatelia, známy… Každý z nich by na niečom pracoval, niečo vytváral, a večer by sme diskutovali o svete, o živote… Taký malý raj na zemi v spoločnosti výborných a milých ľudí.