Petra si priazeň verejnosti získala ešte v roku 2005, kedy sa zúčastnila prestížnej súťaže Slovensko hľadá Superstar. Sympatickú speváčku a herečku aktuálne čaká krásne životné obdobie, obdobie materstva. Zaujímalo nás, ako sa Petra na túto životnú zmenu pripravuje.

Po ukončení konzervatória Petra vyštudovala VŠMU, odbor muzikálové herectvo. Jej priaznivci ju mohli vidieť v mnohých divadelných rolách v Slovenskom národnom divadle, v Radošinskom naivnom divadle a v Divadle komédie. Svoj herecký a spevácky talent uplatnila aj muzikáloch v divadle Elledanse, GUnaGU a na Malej scéne. Minulý rok vydala svoj prvý autorský album s názvom Tancujem bosá, ktorý sa teší pozitívnym ohlasom.

Ako vnímate obdobie tehotenstva?

Práve prežívam krásne obdobie, po ktorom som veľmi túžila. Cesta k bábätku ma naučila trpezlivosti, uvoľneniu, pokore a starostlivosti o svoje telo, myseľ a ducha. Spomalila som, denne som v prírode a venujem sa joge. Rada relaxujem v bylinkovom kúpeli a občas si doprajem kvalitnú horkú čokoládu. Čítam knihy, ktoré budúce mamičky pripravujú na pôrod. Je pre mňa dôležité, aby som sa s dieťatkom, ktoré pomaly prichádza na svet, cítila príjemne. Často mu spievam, čo robí dobre jemu, aj mne. Každý moment svojho tehotenstva si užívam plnými dúškami.

Čo pre vás znamená teplo domova?

Na svoj domov sa s mojim manželom pozeráme ako na niečo, čo spolu vytvárame. Od nábytku, cez farebnosť, až po útulnosť. Naša domácnosť predstavuje našu vzájomnú komunikáciu a čas, ktorý spolu trávime. Každý deň je u nás zapálená sviečka. Svetlo a teplo nám dodáva pocit pohody a pohodlia. Teplo si vychutnávam aj pri krbe, kde hrávam na ukulele alebo na gitare. Hudba a spev sú mojou každodennou súčasťou. Vyrastala som v hudobníckej rodine a tento, pre mňa vzácny zvyk, som preniesla aj do mojej súčasnej rodiny. Dokonca aj môj manžel, ktorý k hudbe nebol vedený, si pri mne našiel cestu k perkusiam. Melódie dodávajú nášmu domovu jedinečnú iskru.

Čím ste sa inšpirovali pri zariaďovaní?

Páči sa mi viacero štýlov a jeden z mojich obľúbených je provensálsky. Pre mňa je veľmi dôležité, aby náš domov bol útulný a každý, kto ku nám príde, aby sa u nás cítil ako doma. Nie je nad to, cítiť sa vo svojej domácnosti príjemne. Hneď sa človeku lepšie varí, pečie, tvorí a žije. Mám rada zemité farby a drevené doplnky, ktoré vytvárajú pocit tepla. Z môjho pohľadu je správne kombinovanie farieb dôležité, aby interiér pôsobil vkusne, príjemne a útulne. S manželom volíme jednoduchosť, s citom pre estetiku.

Kde sa doma cítite najlepšie?

Mám rada väčšie priestory, preto sa mi páči kuchyňa spojená s obývačkou, kde trávim najviac času. Pri varení, stolovaní, aj vo voľnom čase. V obľúbenom kresle rada čítam a popíjam čaj. Mám rada čaje z čerstvých byliniek, ktoré zbieram počas sezóny a následne suším, aby sme si bylinkový čaj mohli dopriať aj v chladnom období roka. Televízor síce doma nemáme, ale občas si pozriem na internete romantické komédie alebo zaujímavý seriál.

V čom sa s manželom dopĺňate?

S manželom sme dobrý tím. V kuchyni sme špecialisti každý na niečo iné. Ja rada kombinujem akúkoľvek zeleninu do šalátov a vymýšľam rôzne druhy polievok. Zaujímam sa o bylinky, ktoré aj pestujem. Manžel varí úžasné rizotá na akékoľvek spôsoby. Dbáme o to, aby sme jedli zdravé jedlá, ktoré dobre vyzerajú aj na tanieri. A takto sa dopĺňame aj na koncertoch. Ja spievam a hrám na ukulele, gitare, klavíry a manžel hrá na jambe. Na moje narodeniny sme krstili môj prvý slovenský autorský album Tancujem bosá a následne sme v komornejšom prevedení absolvovali šnúru koncertov po celom Slovensku. A práve v tom čase, keď som bola uvoľnená a šťastná, som aj otehotnela.

Čo vás najviac baví na vašej práci?

Na mojej práci je úžasné, že robím to, čo mám rada – čo ma napĺňa a nabíja energiou. V spolupráci s dobrými hudobníkmi, ktorí sú zároveň moji priatelia, je zážitok pracovať. Vždy keď spievam alebo tvorím, cítim kreatívnu energiu a chcem sa o ňu podeliť aj s ostatnými. Pri spievaní rada improvizujem. Niekedy sa stane, že priamo na koncerte vložím do piesne niečo úplne nové a rada zapájam do spievania aj publikum.