Miriam mala 21 rokov, keď dostala prácu v Markize. Prišla z Nitry do Bratislavy a vtedy bola kvôli práci nútená sa osamostatniť a odsťahovať sa od svojich rodičov.


Čo vám najviac chýbalo keď ste odišli od rodičov?

Myslím, že som sa odsťahovala v takom veku, že už mi aj vyhovovalo, že bývam sama a mám svoju vlastnú domácnosť. A keďže sa s rodičmi často navštevujeme, je to všetko optimálne. Ale je pravda, že keď som chorá a fakt nevládzem, tak mi vždy padla vhod teplá polievočka, alebo čaj od maminky, to nepopieram. Ale vynahrádzame si čas spolu cez víkendy.

Ktoré domáce práce robíte rada a ktoré radšej prenecháte niekomu inému?

Ja mám  vo všeobecnosti rada domáce práce, mám pri nich taký relax. Horšie to je, keď mám veľa práce a nestiham… ale naozaj rada varím a pečiem. A čo sa týka upratovania, tak zbožňujem ten dobrý pocit, keď sa pozerám na vyupratovaný a voňavý byt.

Čo je typické pre Váš byt? Urobili ste si v ňom aj nejaký kreatívny doplnok sama?

Ja som si vlastne celú kuchynskú linku prerábala podľa seba. Skrinky som zbrúsila a natrela a znova obrúsila, aby mali taký ošúchaný look. A tak isto komody a väčšinu bytu mám v tomto štýle, kde som sa s tým vyhrala a nesmierne sa z toho teším.

Ak by ste si mohli vybrať, a neboli by ste viazaná prácou, kde na
Slovensku by ste chceli bývať?

Mne sa Bratislava a okolie veľmi páči. Chcela by som bývať tam, kde mám najviac priateľov, rodinu a kde sa cítim doma, a to je presne tam, kde byvam teraz. A na výlety do krásnych Tatier chodíme, takže nemám pocit, že by som chcela momentálne niečo meniť.

Pripravila: R.Škulecová, foto: Markiza