Markéta sa v roku 2009 zúčastnila veľkej speváckej súťaže. Po jej skončení však nezapadla do zabudnutia, ale naštartovala úspešnú spevácku kariéru. Sympatická umelkyňa má na svojom konte už päť štúdiových albumov a množstvo hitov.

Mladá speváčka prekonala zákernú chorobu, našla si partnera a predminulý rok porodila. Budovanie vlastného rodinného hniezda bol teda v jej živote len ďalší logický krok. Previedla nás spolu s Westwing svojou domácnosťou a prezradila nám, ako zariaďovala svoj nový domov.

Aký životný štýl preferujete?

Som pôžitkár – milujem cestovanie, výlety a spoznávanie nových vecí. Keby som nebola speváčka, určite by som nežila v Česku, ale cestovala po svete. Môj každodenný hektický život si občas vyžadujte protipól, preto vo voľnom čase rada cvičím bikram yogu a chodím na prechádzky do prírody, kde je ticho a pokoj.

Akú kuchyňu obľubujete?

Každú. Čo sa stravovania týka, mám rada každé dobré jedlo a zjem všetko. Môj partner veľmi rád varí. Jeho brat je šéfkuchár, takže cit pre gastronómiu majú v rodine. Keďže je pilot, z rôznych kútov sveta nosí veľa potravín a pochutín, ktoré rada spoznávam. Ak práve nelieta a je doma, užívame si jeden druhého aj pri dobrom jedle a víne. Zo spoločného varenia sme si vytvorili akýsi rituál.

Aké domáce práce rada robíte?    

Niekedy mám pocit, že sa o domácnosť starám dvadsaťštyri hodín denne (smiech). Pri malom dieťati je takmer stále všetko rozhádzané. Často upratujem, pretože chcem, aby moja dcéra žila v čistom prostredí. Najradšej mám práčovňu, kde periem, suším a skladám jej oblečenie. Navyše, dom ešte nie je dokončený, takže aktuálne ešte dorábame okolie. Na jar nás čaká finalizácia fasády a zámkovej dlažby. Už sa teším na novú sezónu, keď si v záhrade posadím zeleninu, vytvorím skalku a budem pestovať kvety.

Kde trávite najviac času?

Každá miestnosť v našom dome má svoj príbeh a všade sa cítim dobre, no najviac času trávim v obývačke, ktorá je prepojená s kuchyňou. V centre obývačky máme pohodlnú sedačku, nad ktorou sa skláňa lampa s veľkým kruhovým tienidlom. Príjemnú atmosféru dopĺňa kozub. V našej domácnosti nechýbajú ani kvety. Mám rada jednoduchosť a čo sa farieb týka, páči sa mi biela, béžová, sivá a čierna. V tomto duchu sa nesie celý interiér. Z obývačky máme krásny výhľad cez veľkoplošné okná na celé okolie. Vidíme hory a kone. Býva sa nám tu krásne. Čo viac si môžeme priať?

Akému štýlu dávate prednosť?

Dávam prednosť jednoduchému, ale zároveň elegantnému štýlu. Strohosť odľahčujem jemnými doplnkami a drevenými akcentmi. Chcem, aby naša domácnosť pôsobila elegantne a útulne. Preto mám rada nábytok jednoduchých tvarov. Výrazné čierne kovové prvky dopĺňam prírodnými materiálmi, drevom a kvetmi, ktoré priestor zohrejú. No ešte nás čaká veľa práce aj vo vnútri domu. Jedna miestnosť je úplne prázdna, v nej plánujeme dcérke zriadiť detskú izbu. V iných miestnostiach nám chýbajú svietidlá, poličky, závesy a ďalšie drobnosti, ale už teraz som šťastná, aký domov máme a toto zahniezďovanie si užívam. Foto: WESTWING