Lukáš Kimlička skrýva v sebe mnoho talentov – pôsobí ako módny návrhár, vizážista, štylista a fotograf, preto zaradiť ho do jednej profesijnej kategórie nie je jednoduché. Pri žiadnej z jeho činností mu však nechýba kreativita a zmysel pre detail.

Zmysel pre detail sa odráža nielen v Lukášovej práci, ale aj v jeho súkromí. Byt na Záhorí, ktorý zdedil po svojej babičke, si kreatívny módny návrhár, vizážista, štylista a fotograf zariadil veľmi vkusne a štýlovo. A hoci je pracovne vyťažený a časovo zaneprázdnený, svojmu domovu venoval maximálnu pozornosť. Na návšteve u Lukáša sme sa cítili veľmi príjemne.

Aký životný štýl preferujete?

Zdravý. Snažím sa robiť niečo pre svoje telo a zdravo sa stravovať, hoci si občas doprajem aj niečo nezdravé. Mám veľmi rád rôzne zeleninové šaláty, kvalitné mäso a napríklad ryžu by som mohol jesť takmer neustále. Najradšej mám ázijskú kuchyňu, ale v poslednom období som prišiel na chuť aj indickej. Milujem koreniny, bylinky a najmä ich netradičné kombinácie. Čo sa pohybu týka, chodím pravidelne do fitka, kde cvičím s trénerom. Pri mojej práci mi trpí hlavne chrbtica. Keďže som dosť vysoký, pri fotení sa hrbím a celé dni vysedávam aj za počítačom. To sa snažím kompenzovať tiež jazdou na bicykli.   Bývam v lokalite, kde sú krásne lesy a veľmi rád tam chodievam.

Aké sú vaše záľuby a koníčky?

Mojím najväčším koníčkom je moja práca. Pokiaľ práve nemám nejakú zákazku, čiže keď nepracujem, tak fotím svoje vlastné projekty. Okrem fotenia rád varím, no jednoduchšie jedlá, nič komplikované. Skvelým relaxom sú pre mňa prechádzky v prírode, no rád sa prechádzam aj po meste. Pokiaľ je to možné, tak všade chodím pešo. Pomáha mi to prečistiť hlavu a prísť na iné myšlienky. Milujem Tatry. Hory sú mi bližšie, než more, takže často si vystačím aj s dovolenkou na Slovensku.

Kde ste hľadali inšpirácie pri zariaďovaní svojho bytu?

Inšpirácie som hľadal na rôznych miestach. Najviac som ich načerpal na instagrame a pintereste. Som známy tým, že som dosť nerozhodný. A tak aj pri plánovaní zariaďovania bytu som stále niečo menil. Napríklad kuchyňa mala byť pôvodne biela a nakoniec je čierna. Stále sa mi páčil nejaký iný štýl. Raz to bol minimalizmus a prírodné farby, potom artdeco a eklektický štýl s prvkami baroka. A nakoniec sú v mojom byte zrejme cítiť všetky tieto štýly.

Aké je vaše najobľúbenejšie miesto v domácnosti?

Moje najobľúbenejšie miesto v byte je kuchyňa. Nie je to preto, že by som vyslovene často varil – varím rád, no nie veľa, ale práve v kuchyni sa najčastejšie stretávam s priateľmi, ktorí ku mne chodia na návštevy. Radi posedávame za barovým pultom pri pohári dobrého vína. Kuchyňu mám spojenú s obývačkou, takže z barových stoličiek sa potom ľahko presunieme do pohodlného gauča, pri ktorom je aj barový vozík.

Čo považujete doma za najdôležitejšie?

Domácnosť som si zariaďoval sám prvýkrát v živote. Myslel som si, že to nechám na architekta, no vždy ma lákal bytový dizajn, tak som to riskol. Najdôležitejšie pre mňa bolo to, aby som sa v každej miestnosti cítil príjemne, aby izby boli „šité“ mne na mieru. Zatiaľ tu plánujem žiť sám, takže som celý interiér prispôsobil len svojim potrebám. A to aktuálne považujem aj za najdôležitejšie. Ešte plánujem dokončiť pracovňu – miesto, kde budem tráviť najviac času. Momentálne sa v nej nachádza len hojdacie kreslo a malá knižnica. K tomuto nábytku čoskoro pribudne veľká knižnica až po strop a veľký jedálenský stôl, ktorý hodlám využívať ako pracovný.

Bez čoho si nedokážete svoje bývanie predstaviť?

Bez sprchového kúta, hoci kúpeľňa v tomto byte ešte nie je dokončená. Tiež je práve v procese zariaďovania, ako pracovňa. No celkovo v domácnosti by mi určite chýbali doplnky. Hlavne umelecké predmety – sklo, sochy a obrazy, ktoré zútulnia každý priestor. Umelecké predmety považujem za šperk každého domu či bytu. A preto môj domov skrášľujú aj umelecké fotografie od mojich obľúbených fotografov. FOTO: WESTWING