Lukáš Adamec pôsobí na verejnosti veselo, nikdy mu nechýba úsmev a dobrá nálada. Má rád zábavu, miluje humor. Energiu a životný optimizmus mu dodáva rodina, priatelia a fanúšikovia.

Lukáš hovorieva, že život nerád berie príliš vážne a považuje sa za optimistu, hoci za posledné dva roky prežil počas pandémie aj smutné chvíle, ako väčšina z nás. Medzi spevákove pracovné aktivity patrí aj moderovanie rôznych relácií v rozhlase a v televízii. Aktuálne sa venuje novému videoklipu a koncertuje na rôznych podujatiach po celom Slovensku.

Ako si spomínate na svoje detstvo?

Detstvo som prežil na sídlisku v Košiciach, kde som s rodičmi býval do devätnástky. Vyrastal som s bratom a so sestrou v spoločnej detskej izbe, až v puberte som mal svoju vlastnú malú izbu, z ktorej som mal veľkú radosť, pretože už vtedy som miloval hudbu, ktorú som stále počúval a oveľa viac mi vyhovovalo mať životný priestor, kde som mohol byť sám. Detstvo som prežíval v čase, kedy sa rodičia ešte nemuseli báť púšťať svoje deti samé na ulicu. Takže moje detstvo bolo bezpečné a voľný čas som trávil s kamarátmi takmer stále vonku. Okrem športovania som chodieval aj na hodiny klavíra, čo mi dalo dobrý hudobný základ, no spevu som sa začal venovať až po dvadsiatke, keď som z rodičovského domova odišiel a osamostatnil sa.

Akému štýlu pri zariaďovaní dávate prednosť?

Čo sa zariadenia domácnosti týka, pre mňa nie je dôležitý dizajn interiéru, ale účelnosť – praktický nábytok a pohodlné sedenie. Prostredie, v ktorom žijem a pracujem, je pre mňa dôležité hlavne v tom zmysle, aby som mohol byť pri tvorbe sám a nebol nikým rušený. Aby som mal ticho a pokoj. Neviem skladať „nasilu“. Skladám len vtedy, keď mám inšpiráciu, keď ma navštívi múza. Vtedy sa mi najlepšie píšu texty a hľadajú na gitare tie správne akordy, bez ohľadu na prostredie, v ktorom sa práve nachádzam.

Aké miesto zastáva vo vašej domácnosti umenie?

Bytové dekorácie alebo obrazy v domácnosti neviem celkom oceniť. Buď sa mi páčia alebo nie. Výtvarné umenie nie je moje hobby, skôr inklinujem k fotografiám. Na stenách domova sa mi páčia zarámované fotografie, ktoré pripomínajú pekné rodinné udalosti alebo zaujímavé zážitky, ktoré sme spoločne niekde zažili. Priateľka však miluje kvety, rada sa venuje ich pestovaniu, o izbovú zeleň sa skvelo stará. No viem, že pri mne by kvety dlhú životnosť nemali.

Zúčastňujete sa domácich prác?

Čo sa domácich prác týka, tie neobľubujem. Zo všetkých činností, spojených s bývaním, mám rád len dve – kosenie trávnika a varenie. Monotónny hluk, ktorý vydáva motor kosačky ma natoľko upokojuje, že pri kosení trávy doslova relaxujem. Rovnako, ako pri varení. Hoci nevarím často, robím to s veľkou láskou, s chuťou a s radosťou. Veľmi rád varím bryndzové halušky, ktoré naozaj všetkým, kto ich jedol, aj chutia. Kedysi dávnejšie som robieval tiež pizzu, no najradšej varím jedlá z cestovín. Cestoviny sú pre mňa v mojom jedálnom lístku TOP aj z toho dôvodu, že sa pripravujú veľmi rýchlo a jednoducho, čo považujem hlavne za praktické.

Ako doma najradšej relaxujete?

Najradšej relaxujem ležmo na gauči a príjemným oddychom je pre mňa aj stolovanie. Celkovo sa doma rád zdržiavam v kuchyni pri dobrom jedle – sám alebo s rodinou. Okrem cestovín s rôznymi omáčkami, o ktorých som práve hovoril, od detstva milujem tiež múčne jedlá všetkých druhov. A mimo domova rád oddychujem v prírode – najradšej pri turistike, cyklistike a pri vodných športoch. K láske k športovaniu vediem aj moje deti – osemročného Tea a päťročnú Leu. A medzi moje záľuby patria tiež motorky. Jazdu na motorke považujem za naozaj skvelý relax.

Máte nesplnený sen ohľadom bývania?

Považujem sa za mestského človeka, pretože v meste je všetko poruke, no viem si predstaviť žiť aj na vidieku, kde je rozhodne menší zhon a väčší pokoj. Vyhovovalo by mi bývanie v rodinnom dome, ktorý by bol pri lese a pri vode. Milujem totiž prírodu, turistiku a plávanie. V školskom veku som jedenásť rokov hrával závodne vodné pólo, preto je pre mňa predstava bývania pri vode naozaj lákavá. K vode mám veľmi blízky vzťah a čo sa vodných športov týka, okrem plávania považujem za vynikajúci relax aj wakeboarding.

Kde najradšej dovolenkujete?

Môj otec pracoval dlhé roky v Chorvátsku. V detstve som za ním často chodieval na celé letné prázdniny a vtedy som sa do tejto nádhernej krajiny aj zamiloval. Chorvátsko mám veľmi rád – tamojších ľudí aj prostredie. Dodnes tam chodievame s partnerkou a s deťmi na dovolenky. No milujem aj Tatry. V Starej Lesnej máme obľúbený hotel, kde sa práve teraz chystáme na dovolenku. Do tohto krásneho hornatého prostredia, kde máme veľa priateľov a známych, chodievame veľmi radi počas celého roka, v každom ročnom období. Ak mi pracovné aktivity nedovoľujú zdržať sa v Tatrách dlhšie, hocikedy sa tam vyberieme aspoň na víkend.