Krátko po 20-tke som odišla z Košíc do Bratislavy, pretože ma videli vystupovať v štúdiu  Slovenskej televízie v Košiciach. Oslovili ma, či by som nechcela hlásiť z bratislavského štúdia. Nastúpila som tam a nechýbalo mi nič, hlásateľky ma prijali medzi seba akoby som k nim patrila odjakživa a za to im budem vždy vďačná.

Čo vám najviac chýbalo keď ste odišli od rodičov?

Bývala som v televíznej ubytovni v Mlynskej doline v maximálne skromných podmienkach, mala som len skrinku a posteľ. Ale bola som šťastná a pyšná na seba, že som samostatná. Aj tam som si našla zopár kamarátiek a to mi stačilo. Ešte predtým, krátko po maturite na gymnáziu som sa však vybrala do sveta, do Paríža zdokonaliť sa vo francúžstine a niečo si zarobiť. Bolo mi tam veľmi smutno za mojou rodinou, nemala som tam nikoho blízkeho a z preto som sa aj vrátila skôr.

Ktoré domáce práce robíte rada a ktoré radšej prenecháte niekomu inému?

Všetky domáce práce mám rada, ale keďže máme veľký dom, je toho veľa aj na upratovanie.
Mám však neskutočne dobrý pocit keď si dokonale vyleštím kuchyňu alebo kúpeľňu, je to oveľa väčšia radosť ako keby to niekto spravil za mňa. Dokonca umývam aj riad, a do umývačky ho ukladám skoro čistý. Vždy sa teším aj na varenie! Do kuchyne nepustím nikoho, každý mi tam totiž zavadzia :).  Priznám sa však, že umývanie obrovských okien v dome a vysávanie by som rada niekomu prenechala.

Pomáhajú aj deti?
Ony by aj pomohli, ale ja ich o to nežiadam, majú dosť svojich školských povinností, ťažkú školu a každý deň náročné športové tréningy. Prichádzajú domov až večer a neviem si predstaviť, že by som od nich žiadala ešte napríklad umývanie podlahy.

Keby som bola mucha, podľa čoho by som zistila že v tomto byte bývate práve vy?

Veľa svetla, teplé, pozitívne farby a veľa kvetov – to som ja.

Ak by ste si mohli vybrať, a neboli by ste viazaná prácou, kde na
Slovensku by ste chceli bývať?

Milujem Podunajskú nížinu, lúky a lesy pri Dunaji majú pre mňa oveľa väčšie čaro ako tá najkrajšia pláž pri mori, pretože tu som doma. A tiež naše slovenské Vysoké či Nízke Tatry alebo Veľkú Fatru, všetky tieto miesta majú úžasnú atmosféru. V zime tam trávim všetok voľný čas.

PRIPRAVILA: Ružena Škulecová, FOTO: JOJ