Populárna herečka Jessica Schwarz spolu so svojim priateľom Louisom žije v Portugalsku, kde si plní sny o dokonalom bývaní v atraktívnom prírodnom prostredí. Mladý pár býva v glampingovom rezorte, ktorý im poskytuje skvelé rodinné zázemie a neobvyklý komfort.

Glamping sa stal trendom súčasnosti – jedná sa o ubytovacie zariadenie, ktoré je spojené s luxusným bývaním. Je určené pre tých, ktorí milujú kempovanie a chcú žiť v bezprostrednom kontakte s prírodou, no súčasne chcú využívať aj všetky vymoženosti modernej doby. Glamping spája pôvodné klasické kempovanie s prednosťami apartmánov v luxusných hoteloch, najčastejšie v exotickom prostredí, kde nechýba maximálne pohodlie a najnovšie technológie. Prepychový apartmán našich hostiteľov obsahuje kuchyňu, jedáleň, obývačku, spálňu, sociálne zariadenie a rozľahlú terasu s krásnym výhľadom. Honosné vybavenie interiéru kladie dôraz na kvalitu a krásny dizajn – na citlivú kombináciu prírodných a moderných materiálov.

Útek za slnkom

Ako sa filmová hviezda dostala ku hotelierstvu? Hlavnú úlohu v tomto príbehu zohrala náhoda. Populárna nemecká herečka Jessica Schwarz sa s priateľom Louisom v lete 2020 rozhodla stráviť dovolenku v Portugalsku, kde sa páru náhodou naskytla príležitosť prevziať menší glampingový rezort. Hoci to nemali vôbec v pláne, ponuku prijali a následne sa plní očakávaní presťahovali do Setúbalu. Setúbal je malé, malebné mestečka blízko Lisabonu, kde sa nachádza súčasný domov oboch Berlínčanov. Jessica a Louis celý areál hotela v rekordne krátkom čase zrekonštruovali a teraz žijú v krásnom glampingovom rezorte spolu so svojimi hosťami. Pre svojich dočasných spolubývajúcich dokonca aj varia a tak si užívajú novú kapitolu svojho spoločného života. Hovoria: „Tu v Portugalsku je úplne iný prístup k životu. Prevažuje dobré jedlo, oddych a trávenie času na pláži.“

Očarujúce bývanie

Naša hostiteľka však nie je v oblasti hotelierstva žiadna amatérka. Kedysi spolu so svojou sestrou prevádzkovala hotel v rodnom meste Michelstadt a teraz, v rámci projektu Rêve Étoilés, len pokračuje v plnení svojich snov o rodinnom podnikaní. Prostredie v rezorte miluje, hovorí o ňom ako o mimoriadne príjemnom kúte sveta, v ktorom jej učarovala najmä príroda. Má veľmi rada tamojšiu pláž, ale aj bazén či hojdačku na terase a mnoho iných vecí. Podľa našej hostiteľky sú najväčším lákadlom tohto luxusného glampingového rezortu pre hostí „bubliny“. Z nich je možné cez priehľadné steny pozorovať hviezdnu oblohu z pohodlnej postele s baldachýnom. Jessica hovorí, že človek tam má pocit, že sa môže dotknúť neba. Súkromie v bubline je zabezpečené závesmi a rovnako je pred pohľadom iných ľudí chránená aj wellness zóna s vírivkou. Každá z izieb rezortu má vlastný štýl a je zariadená na inú tému. Skúsená dizajnérka Louis Mama, ktorá v Jessicinom rodnom Berlíne prevádzkuje obchod s interiérovými doplnkami, pomohla našej hostiteľke doladiť svojimi nápadmi a skúsenosťami celý interiér rezortu. Zaujímavé kúsky našla aj v internetovom obchode Westwing. Spoločné úsilie dvoch žien s rôznymi pohľadmi a životnými skúsenosťami vytvorilo jedinečné prostredie, ktoré je stelesnením pohodlia a relaxu.

Z histórie glamping

Glampingové rezorty sa stali vychyteným trendom posledných rokov. Budujú sa najmä v zaujímavých prírodných lokalitách, ktoré sú vždy niečím výnimočné. Slovo glamping je odvodené z anglického výrazu „glamorous“ – očarujúce a z výrazu „camping“ – kempovanie. Nie každý však vie, ako hlboko až siaha glamping do histórie ľudstva. Už rôzni panovníci pred stovkami rokov si na svoje diplomatické stretnutia či vojenské výpravy nenosili so sebou len jednoduché stany, v ktorých by spávali na zemi, ale luxusné obydlia, ktoré vyzerali ako skutočné paláce. V ich okolí stáli fontány, z ktorých tieklo víno a stanovanie bolo sprevádzané nielen honosnými hostinami, ale aj zábavou. Už v šestnástom storočí si takýto prepychový palác vozil na svoje cesty so sebou aj kráľ Anglicka a Írska – Henrich VIII. Traduje sa, že jeho stan sa podobal hradu, ktorý mal rozlohu niekoľko tisíc metrov štvorcových a bol zdobený zlatom. Na luxus počas cestovania si však potrpeli aj mnohí iní panovníci, ktorí si na svoje misie vozili so sebou celé armády remeselníkov, ktorí sa o stavbu a honosné vybavenie stanov starali. FOTO: WESTWING