Spálňa je miestnosť v domácnosti, v ktorej sa oddávame spánku, no aj intímnym „aktivitám“. A tak, ako môžu u kohokoľvek nastať problémy so spánkom, môžu sa rovnako vyskytnúť aj v milostnom živote.

Rozdiel je však v tom, že zatiaľ čo problémy so spánkom je často možné vyriešiť nejakou zmenou v spálni – napríklad kúpou kvalitnejšieho matraca či inou zmenou zariadenia, v milostnom živote to tak nefunguje. Ak to „nefunguje“ pri milovaní, často je potrebná odborná pomoc. Aj pri poruche erekcie je totiž potrebné v prvom rade správne určenie príčiny.

 

Problémy s nedostatočným prekrvením?

 

Jednou z príčin je obmedzený prítok krvi, ktorý nestačí na vyvolanie erekcie. Vtedy hovoríme o vaskulárnej erektilnej dysfunkcii. Existuje však inovatívna liečebná metóda, ktorá si s týmto problémom dokáže poradiť. Ide o liečbu fokusovanou rázovou vlnou. Tieto rázové vlny sa aplikujú na rôzne miesta na mužskej „pýche“. Majú schopnosť stimulovať tvorbu nových ciev, čo vyrieši problém s neschopnosťou dosiahnuť erekciu. Takéto ošetrenie nie je bolestivé ani inak rizikové a nehrozia pri ňom žiadne vedľajšie účinky.

 

Uzdička môže negatívne vplývať na milostný život

 

Problémy s erekciou môže spôsobiť aj skrátená uzdička. Tá sa však môže prejaviť aj opačným spôsobom a teda predčasnou ejakuláciou či bolesťou pri sexe. Operácia skrátenej uzdičky sa odborne nazýva frenulotómia. Tento zákrok sa podstupuje v lokálnej anestézii a trvá len niekoľko minút. Lekár počas frenulotómie vykoná krátky horizontálny rez, ktorý má za následok, že uzdička nebude spôsobovať žiadny ťah a teda žiadne problémy.

 

Ani režim po zákroku nie je extra obmedzujúci. Prípadné prejavy ako opuch, modriny alebo bolesť netrvajú dlhšie ako dva týždne a dajú sa zmierňovať bežne dostupnými analgetikami. Prvé dni sa odporúča nosenie bavlnenej spodnej bielizne voľnejšieho strihu, aplikácia obkladov z rumančeka a premasťovanie jazvy. Autor: Andrey, Foto: Shutterstock