V partnerskom vzťahu sa z času na čas objavia problémy. Dokonalý vzťah neexistuje. Vzťahy si netreba idealizovať, ani ich porovnávať s inými. Veľkým strašiakom však môžu byť problémy za dverami spálne. Mnohé páry takéto situácie prehliadajú, nerozprávajú sa o nich, čo sa im môže vypomstiť.

Jedným z problémov za dverami spálne sú problémy s erekciou. Muži si málokedy priznajú, že majú zdravotný problém a chyba je na ich strane. Sú však aj takí, ktorí si tento problém uvedomujú, len sa zaň hanbia.

Komunikácia

Pri problémoch s erekciou je veľmi dôležitá práve komunikácia s partnerkou. Ak muž zatajuje problémy s erekciou, neuvedomuje si, že situáciu si ešte viac zhoršuje. Ak bude o problémoch, či už sa jedná o erektilnú dysfunkciu, alebo o iné problémy s erekciou, komunikovať s partnerkou, podarí sa mu problémy vyriešiť, a to aj bez návštevy lekára. Komunikácia s partnerkou o problémoch by nemala byť o výčitkách, ale o podpore. Takýmto spôsobom sa mužovi podarí rýchlejšie popasovať s týmito problémami a pocíti výrazné zlepšenie erekcie.

Zistenie príčiny

Každá zdravotná komplikácia má nejakú príčinu. Niekedy to môžu byť lieky, ktoré pacient užíva, ale častokrát sa jedná o príčiny, ktoré súvisia so životným štýlom. Nevhodné stravovanie, fajčenie, minimum pohybu, stres, ale aj problémy so štítnou žľazou môžu byť hlavnými príčinami problémov s erekciou, najmä pri erektilnej dysfunkcii. Muži mávajú problémy aj s predčasnou ejakuláciou, ale to je zapríčinené hlavne minimom skúseností. Ak muž zistí príčinu problémov s erekciou, podarí sa mu nad problémami vyhrať. Nie je to až také zložité, len pravdepodobne bude treba zmeniť celkovo životný štýl a myslieť viac na konzumáciu kvalitných potravín, ktoré majú tiež vplyv na kvalitu erekcie. Foto:Shutterstock.com, Autor: Suwit Rattiwan