Ak nerátame narodenie dieťaťa, najzásadnejšími okamihmi v živote každého páru je svadba a prvé spoločné bývanie. Už dávno neplatí, že najskôr musí byť svadba a potom spoločné bývanie, postupnosť môže byť aj opačná.

Zariaďovať si vlastné bývanie a organizovať svadbu, to môže byť celkom podobný „zážitok“. Nič z toho neurobíte za deň. Prípravy na svadbu aj objednanie nábytku či hľadanie majstrov na rekonštrukciu sa rovnako musia robiť s predstihom. Obe veci majú spoločné prvky a je rovnako potrebné riešiť ich vopred.

Bývanie či svadba? Všetko riešte v predstihu

Zoberte si napríklad svadobných fotografov. Niektorí majú už na jeseň obsadené všetky termíny nasledujúceho roka. Rovnako tak v prípade, ak si požičiavate svadobné šaty (veď čo s nimi po svadbe), ani toto si určite nenechávajte na poslednú chvíľu, keďže množstvo šiat je rezervovaných mesiace dopredu. A netreba zabudnúť, že zrejme nebudete zháňať len jedny šaty na svadbu.

Farba stien aj farba šiat je rovnako dôležitá

Čo je pre vás ľahšie? Zhodnúť sa s partnerom na farbe stien či s družičkami na farbe šiat? Ak ste teraz zmätená, rýchlo to vysvetlíme. Zvykom je, že nevesta sa po polnoci prezlečie do popolnočných šiat. Keďže zvyklosti sa už tak prísne nedodržiavajú ako kedysi, nie je to absolútna nevyhnutnosť, ale rozhodne sa hodí mať takéto šaty „v zálohe“. Pokojne sa môže stať, že v zápale tancovania sa vám natrhnú, či inak poškodia vaše svadobné šaty a vy sa budete potrebovať do nejakých prezliecť.

Nevesta by sa mala angažovať tiež vo výbere šiat pre družičky. Minimálne im navrhnúť farbu, keďže nie vždy sa medzi družičkami nájde zhoda v otázke strihu šiat. Každej môže „sadnúť“ iný strih a čo je dôležitejšie, každá sa môže cítiť komfortne v inom strihu. Mimochodom, tu môžete nájsť ďalšiu paralelu so zariaďovaním prvého spoločného bývania. Len s tým rozdielom, že pri bývaní stačí nájsť zhodu medzi vami a vašim partnerom. I keď niekedy to môže byť náročnejšie, než nájsť podobné šaty viacerým družičkám s absolútne odlišnými postavami. Autor: Miridda, Foto: Shutterstock