V polovici jesene teplota vzduchu obvykle začne výrazne klesať. O pár týždňov tu máme zimu, preto je pochopiteľné, že doma sa najlepšie cítime v domácom oblečení pod dekou a so šálkou teplého čaju v ruke. Ako pripraviť domácnosť na vykurovaciu sezónu?

Nedávajte prekážky pred radiátory

Príprava domácnosti na vykurovaciu sezónu sa začína práve týmto krokom. Keďže sa bude kúriť nielen cez noc, ale už aj cez deň, odporúčame vám odstrániť všetky prekážky spred radiátorov. Kladením prekážok bránite prúdeniu vzduchu a miestnosť sa nezohreje tak, ako by mala. Ak kúrite, chráňte kvalitné interiérové parapety a nedávajte na ne žiadne predmety, ktorým by teplo mohlo uškodiť. Napríklad nekvalitný plast či dokonca sklo. Neodporúčame vám na radiátory pokladať ani mokrú bielizeň.

Neprekurujte v domácnosti miestnosti

Príliš suchý vzduch spôsobuje ťažkosti a je dokonca ideálny na rozmnoženie vírusov. Odporúčame vám preto miestnosti neprekurovať a teplotu v domácnosti teraz počas jesene udržiavať na cca 20-21ºC. V spálni by sme mali mať menej, ideálne okolo 18-19 ºC. Aby ste sa vyhli vírusom a baktériám, je potrebné udržiavať optimálne teploty v interiéri. Je lepšie niekedy si obuť teplejšie ponožky a dať teplý pulóver, ako byť v extrémne prehriatej miestnosti, v ktorej je extrémne nízka vlhkosť a je tam suchý vzduch, ktorý spôsobuje problémy s dýchaním. Ak sa chceme cítiť v domácnosti počas vykurovacej sezóny príjemne, okrem zaťahovania žalúzia by sme mali udržiavať v interiéri príjemnú teplotu.

Ak nemáte sušičku a bielizeň sušíte v interiéri, odporúčame vám umiestniť si do blízkosti sušiaka aj odvlhčovač, pohlcovač vlhkosti s vymeniteľnými kapsulami. Zabránite tak v interiéri hromadeniu vlhkosti. Zároveň je veľmi dôležité počas sušenia aj vetrať, aby vám textílie nezatuchli. Autor: Nastyaofly, Foto: Shutterstock.com