Posledné roky sú u nás letá extrémne horúce. Aj keď tento rok to začiatkom leta nevyzeralo príliš dobre, s príchodom augusta sa počasie ustálilo a teploty začali presahovať 30ºC. Každý z nás túži mať doma príjemnú klímu aj počas leta. Ako ju zabezpečiť?

Vetrajte skoro ráno

Vetrajte ráno, pretože v skorých ranných hodinách, medzi 5:00 a 6:00, je vzduch ešte pomerne chladný, ak práve nehlásia tropické noci. Ak chcete mať počas leta v interiéri príjemnú klímu, odporúčame vám vetrať skoro ráno. Všetky okná otvorte, spravte prievan, aby sa vzduch vymenil vo všetkých miestnostiach, no zároveň nezabudnite na to, aby prievan nezhodil kvety a iné dekorácie z parapety. Tiež nezabudnite odostrieť závesy a záclony, aby sa vám o ne niečo nezachytilo. Keď vyvetráte, okamžite zatiahnite žalúzie, plissé rolety, závesy – jednoducho zatemnite miestnosť tieniacou technikou. Počas dňa už nevetrajte, až večer, alebo v noci.

Používajte siete proti hmyzu

Ak chcete mať v interiéri príjemnú klímu, používajte siete proti hmyzu. Odporúčame aj balkónové siete proti hmyzu, ale najmä okenné siete proti hmyzu, ktoré zabránia prenikaniu hmyzu do interiéru a ochránia vás aj pred štípancami od komárov. Takto budete môcť mať okná v domácnosti otvorené aj počas noci a nevbehne vám do izieb žiaden hmyz.

Ventilátor a miska s ľadom

Ak je vám počas dňa veľmi horúco, pomôcť si môžete aj skvelým trikom. Pred ventilátor postavte na pevné miesto misku s kockami ľadu a ventilátor zapnite. Takto sa okamžite schladíte a budete sa cítiť omnoho lepšie. Letné horúčavy sú veľmi náročné pre organizmus a okrem pitného režimu by sme mali chrániť aj svoju pokožku pred UV žiarením. Ak sa však chcete schladiť doma trebárs po príchode z práce, vyskúšajte tento trik s ventilátorom a s miskou ľadu. Autor: Alliance Images, Foto: Shutterstock.com