Všetci túžime po modernej domácnosti, pretože sa chceme v nej cítiť čo najpohodlnejšie a najspokojnejšie. Napokon, je to miesto, kde hľadáme odpočinok – relax po ťažkom dni v práci a tešíme sa na oázu pokoja.

Keď zariaďujeme vlastné bývanie, prináša to so sebou nejednu starosť – poznáme to všetci. Ale ak budeme dôslední a všetky kroky si vopred dôkladne premyslíme, určite budeme s finálnym výsledkom spokojní. Nemali by sme zabúdať hlavne na praktickú stránku veci, aby sme sa vyhli zbytočným problémom. Platí to aj v prípade zariaďovania kúpeľne.

Správne umiestnenie sprchového žľabu

Pri zariaďovaní bývania častokrát dávame na prvé miesto dizajn, štýl, riadime sa módnymi trendmi, ale občas popritom zabúdame alebo podceňujeme praktickú stránku, ktorá je veľmi dôležitá. Samozrejmosťou je, že chceme mať modernú domácnosť a zároveň vyjadriť svoj osobitý štýl napríklad zariadením obývačky či kuchyne, alebo kúpeľne.

Čo sa týka kúpeľne, dôležitým faktorom je aj správne umiestnenie sprchových žľabov, pretože máme viacero možností. Sprchový žľab s montážou k zadnej stene je položený od steny. Vyznačuje sa špeciálnym „golierikom“, do ktorého sa vkladá obklad. Konečný efekt je veľmi elegantný a tiež aj praktický.

Ďalšou možnosťou je sprchový žľab osadiť ďalej od steny – ide o typ žľabu s montážou do priestoru. Spolu s elegantnou nástennou sprchovou batériou môže sprchový kút ešte viac vyniknúť. Výhodou sprchového žľabu je, že môžeme mať celú podlahu v sprche v jednej rovine, čo je pomerne praktické.

Nielen dizajn je dôležitý, ale aj kvalita

Vodovodné batérie používame niekoľkokrát denne a možno práve preto ich berieme ako samozrejmosť. Mali by sme však vziať do úvahy nielen dizajnové prevedenie batérie, ale aj jej kvalitu a spôsob osadenia.

Môžeme si vyberať z bohatej ponuky štýlových batérií do kúpeľne, ale zároveň mať na pamäti aj to, z akého materiálu by mala byť batéria vyrobená, aký tvar by mala mať, ako chceme, aby bola umiestnená a pod.

Vo všeobecnosti rozlišujeme tri základné typy vodovodných batérií podľa umiestnenia: nástenné, stojankové alebo pod omietku. Nástenné batérie do kúpeľne šetria miesto na umývadle, stojankové sú zasa najčastejším riešením a ich montáž na umývadlo je pomerne nenáročná.

Je potrebné zvážiť všetky možnosti a rozhodnúť sa pre ten typ batérie, ktorý nám bude najviac vyhovovať po stránke dizajnu, ale zároveň splní aj svoj praktický účel. Autor: Volodymyr Shtun, Foto: Shutterstock.com