Umenie svojim obdivovateľom prináša emócie a príjemné pocity. Na tieto veci by ste mali myslieť pri výbere obrazu do interiéru. Nie je nutné a vždy dobré sa spoliehať na rady odborníkov. Ich vkus nemusí vášmu štýlu vyhovovať.

Vyberať v dnešnej dobe obraz do bytu nie je najjednoduchšia záležitosť, ale nie preto, že by ste neboli schopní dobrého výberu. Ponuka je natoľko široká, že si nemáte šancu v mnohých prípadoch zvoliť to správne riešenie a odhaliť naozaj skutočný nádych originality.

Možností je viac – rozhodujú emócie

Pred kúpou obrazu na stenu je dobré urobiť si malú rešerš (zoznam) toho, aké možnosti vôbec máte. Základný je štýl, ktorý preferujete. Niekto môže mať rád klasiku a iný moderné umenie. Nechajte sa viesť srdcom a emóciami, ktoré vás dovedú k tomu správnemu obrazu. Prezerajte, vyberajte a hodnoťte. Pri tom si obraz predstavujte v konkrétnej miestnosti, do ktorej ho chcete umiestniť.

Aj pekný rám môže pomôcť vo výbere

Pri tom všetkom je samozrejme nutné dbať aj na zaobstaranie rámu na obraz. Ten dotvára celkový dizajn a aj vďaka nemu môže byť rozhodnutie vo výraznej miere ovplyvnené. Tu si môžete vybrať pomocou dvoch klasických postupov. Buď to bude rám v rovnakom odtieni steny, alebo si zvolíte rám, ktorý bude v kontraste s farbou steny. V tom prvom prípade vynikne viac samotný obraz, no so stenou nakoniec takmer splynie. V druhom je to úplne iné a oveľa viac sa dostane umenie z obrazu do popredia. Ak to umocníte jeho správnym osvetlením, dosiahnete geniálny efekt.

Správna atmosféra vďaka štýlu

Viaceré kombinácie umeleckých štýlov si môžete pozrieť v galériách, doma to týmto spôsobom určite neriešte. Kombinácia viacerých obrazov na jednej ploche je ideálna iba v prípade zarámovaných fotografií, čo môže byť tiež určitý druh umenia, ktorý vás poteší a v interiéri vytvorí správnu atmosféru.