Vysoká vlhkosť v domácnosti môže spôsobiť nemalé problémy. Ak sa však jedná o kúpeľňu, mali by sme spozornieť. Práve kúpeľňa je totiž miestnosť, v ktorej by sme namerali vysoké hodnoty vlhkosti, ktoré môžu negatívne vplývať nielen na zdravie, ale aj na kúpeľňové vybavenie.

Sú stanovené pravidlá čistenia kúpeľne, ktoré viaceré ženy striktne držiavajú. Vedia, že práve tieto pravidlá im pomôžu predĺžiť životnosť vybavenia kúpeľne a chrániť zdravie všetkých členov domácnosti.

Dôkladné čistenie toalety

Či už máte stojace WC spojené s kúpeľňou, alebo máte samostatné WC, určite dosť času musíte venovať čisteniu toalety. Práve na nej nájdeme veľké množstvo baktérií, ktoré sa pri kontakte prenášajú na našu pokožku a ohrozujú naše zdravie. Dôkladné čistenie toalety má prebiehať takto – najprv vyčistite vonkajšiu časť WC, vrátane záchodovej dosky a splachovača, kde nájdete veľké množstvo baktérií. Až potom sa púšťajte do čistenia vnútra záchoda. Použitím chemikálie a pôsobenia tejto chemikálie odstránite všetky baktérie a nečistoty vo WC. Zároveň sa zbavíte aj usadenín, ktoré sa pri nedostatočnom čistení vo WC tvoria.

Nezabudnite na škáry

Okrem dôkladného čistenia toalety je potrebné čistiť aj škáry. Priestor medzi obkladačkami je najviac náchylný na nečistoty a preto používajte na čistenie škár okrem kvalitného chemického prípravku aj staré zubné kefky. Vďaka nim sa dostanete aj do tých najtenších škár a dôkladne ich vyčistíte. Okrem chemických prípravkov môžete používať aj ocot a sódu bikarbónu. Odstrániť plesne treba v začínajúcom štádiu, inak bude problém sa ich zbaviť a budú sa vám v týchto priestoroch stále objavovať.

Škáry čistite aj v blízkosti vodovodných batérií, v okolí skriniek pod umývadlom, v tesnení vane či za uterákmi, ktoré máte zavesené na stene. Aj v týchto priestoroch sa môže pri nedostatočnej údržbe objaviť pleseň. Autor: Peshkova, Foto: Shutterstock.com